12letý chlapec slyšel na parkovišti křičet batole: Když si uvědomil, co se děje, okamžitě zareagoval. Policie mu tleská

O případech dětí nebo zvířat, které rodiče zapomenou v rozpálených autech slýcháme v posledních letech čím dál častěji. Mnoho z nich naštěstí skončí dobře, a to díky všímavosti kolemjdoucích.

Jak se to někomu vůbec může stát, to mnozí lidé nechápou. V uspěchané době, kdy lidé myslí na tisíce jiných věcí se prostě takový zkrat někdy stane. Prostě zapomenete své malé dítě v autě a jdete třeba na nákup. Pokud panuje mírné počasí, nejspíš najdete dítě uplakané, ale bez následků. Horší je, když panují vedra a auto stojí na rozpáleném parkovišti před nákupním centrem.

Šel si koupit nové boty

V této situaci se nedávno ocitl i Ben Theriot. Dvanáctiletý chlapec si s maminkou vyrazili do nákupního centra vybrat nové boty. Po vyřízení nákupů se vydali k jejich autu, když náhle zaslechli pláč malého dítěte. Rozběhli se po zvuku pláče a uviděli v jednom z aut dvouletého chlapce. Ten velmi hlasitě plakal a zdálo se, že mu vážně hrozí přehřátí. Panovalo velké vedro a oni neměli ponětí, jak dlouho je chlapec v autě zavřený.

Fotografie: Freepik

Maminka ihned začala vytáčet nouzové číslo. Ben však nečekal, než přijedou záchranáři. Neměl po ruce žádný předmět, kterým by se do auta dostal a tak vzal z jejich auta bezpečnostní pás. Jeho přezkou se pak pokoušel rozbít boční okénko. podařilo se mu ho prohnout, ale ne rozbít. Mezitím si situace všimla zaměstnankyně blízkého obchodu a přinesla velký kovový věšák.

Podařilo se mu rozbít sklo

S jeho pomocí se Benovi podařilo nalomit přední sklo. Nakonec vyskočil na kapotu auta a přední sklo prorazil nohama. To už se mohl natáhnout k otevření předních dveří a chlapce z auta vytáhnout. O chvíli později přijela policie. Matku chlapce našli v nákupním centru a udělili jí pouze pokutu. Dítě sice bylo zarudlé, ale nevykazovalo známky teplotního šoku. A nebylo nutné jej vzít do nemocnice.

S hrdinou i jeho maminkou natočila televize reportáž, na kterou se můžete podívat ve videu níže. Policistka v reportáži zmiňuje, že nechtějí nabádat nikoho k rozbíjení oken v autech, ale že Ben udělal to co musel. Raději prý jako policisté budou řešit rozbité sklo, něž mrtvé dítě. K přehřátí organismu může totiž dojít během několika minut. Proto je nezbytné dítě z uzavřeného auta dostat co nejdříve, i pokud zatím nevykazuje známky přehřátí.

Zdroj: Apost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]