Divadelní a herecká scéna v Česku i na Slovensku drží minutu ticha. Legenda zemřela v pouhých 49 letech

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve věku pouhých 49 let odešel manažer slovenského divadla. Absolvent filozofické fakulty tu strávil více než čtvrt století.

Smutná zpráva zasáhla kulturní scénu v Prešově. Náhle zemřel Stanislav Tarča, manažer Divadla Alexandra Duchnoviče. Bylo mu pouhých 49 let. Zprávu zveřejnil soubor na sociálních sítích. Příčina úmrtí nebyla uvedena, ale ze zveřejněných informací vyplývá, že jeho úmrtí bylo nečekané. Na divadelního manažera vzpomínají jeho kolegové i přátelé.

V divadle působil více než 25 let

Slovenské Divadlo Alexandra Duchnoviče oznámilo na svých facebookových stránkách velmi smutnou zprávu. V pouhých 49 letech zemřel manažer tohoto prešovského divadla Stanislav Tarča. Příčina úmrtí nebyla zveřejněna, ale jeho odchod byl podle všeho náhlý. Jeho rodinu a kolegy tato nečekaná smrt velmi zaskočila.

„Včera (5. 6.) nás bolestivě zasáhla zpráva o náhlém úmrtí našeho přítele a dá se říci kolegy Stanislava Tarči, dlouholetého manažera Divadla Alexandra Duchnoviče. Rodině, nejbližším a kolektivu DAD vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ píše umělecký soubor, ve kterém Stanislav Tarča působil více než čtvrt století.

Zemřel legendární sportovec, který zanechal nesmazatelný odkaz v Česku i na Slovensku

Kolegům a přátelům chybí už teď

Stanislav Tarča se narodil 23. dubna v roce 1975 v Humenném. Vyrostl v malé obci Habura v okrese Medzilaborce. Vystudoval Filozofickou fakultu Prešovské univerzity a po jejím ukončení nastoupil do Divadla Alexandra Duchnoviče na post divadelního manažera. Poslední roky tvořil při všem, co se divadla a věcí s ním spojených týkalo, tandem s Lukášem Garberem, píše deník Východ.

Na Tarču rovněž vzpomínají jeho kolegové a přátelé. „Dobrý člověk, dobrý kamarád. Velká škoda, že odešel,“ napsal na sociální síti kondolenci kamarád David. „Upřímnou soustrast, Stanko, milý kamaráde, odpočívej v klidu, v našich myslích zůstaneš pořád. RIP,“ připojuje se Stanislava. Poslední rozloučení se Stanislavem Tarčou se konalo v obci Habura, kde vyrostl. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí českého herce Jana Schmida, který ztvárnil desítky slavných rolí.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*