Bývalý hokejový reprezentant spáchal sebevraždu v pouhých 42 letech. Truchlí i jeho slavná partnerka

Fotografie: Florian Sabonchi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Sportovním světem otřásla smutná zpráva. Běloruský hokejový reprezentant a trenér spáchal sebevraždu. Smutní také jeho partnerka, tenistka Sabalenková.

Běloruský hokejista a partner tenistky Sabalenkové spáchal sebevraždu. Konstantin Kolcov zemřel 18. března, bylo mu pouhých 42 let. Jeho poslední partnerkou byla tenistka Aryna Sabalenková. Zprávu o úmrtí Konstantina Kolcova oznámila Běloruská hokejová federace a ruský klub Salavat Julajev Ufa, kde působil jako trenér.

Reprezentoval Bělorusko i zahraniční kluby

Konstantin Kolcov byl profesionální běloruský hokejista. Narodil se v roce 1981 v Minsku. Reprezentoval běloruský národní tým na zimních olympijských hrách v letech 2002 a 2010 a také na devíti mistrovstvích světa. Za svoji kariéru působil v řadě hokejových klubů, včetně těch ruských a amerických. Jeho poslední partnerkou byla známá běloruská tenistka Aryna Sabalenková, dvojnásobná grandslamová šampionka.

Jak uvedl deník Sportky, Kolcov působil i v NHL. Ve třech sezónách za Pittsburgh Penguins odehrál celkem 144 zápasů a nasbíral v nich 38 bodů. Pittsburgh jej draftoval v roce 1999 v prvním kole z 18. místa. Hrál také za Junost Minsk, Severstal Čerepovec, Metallurg Novokuzněck, AK Bars Kazaň, Spartak Moskva, Dinamo Minsk, Ufu, Atlant Mytišči a v zámořské AHL za Wilkes-Barre/Scranton.

Do uměleckého nebe odešel autor největších hudebních hitů, které ve zlatém období poslouchal každý z nás

Kolcov měl ukončit život skokem z balkónu

„Byl to silný a veselý člověk, jeho spoluhráči i kolegové ho milovali a respektovali. Konstantin Evgenievich se navždy zapsal do historie našeho klubu. Kolcov vyhrál ruský šampionát a Gagarinův pohár jako člen trenérského týmu Salavat Yulaevododolapurin,“ napsal na instagramovém účtu hokejový klub Salvat, ve smutečním oznámení.

Kolcov měl být na Floridě, kde se Sabalenková připravovala na turnaj WTA Miami Open. Tady měl také spáchat sebevraždu skokem z balkonu. Miamská policie byla 18. března přivolaná do resortu St. Regis Bal Harbour krátce po poledni. Tady už mohli jen konstatovat mužovu smrt a uvedli, že neobjevili žádné podezřelé okolnosti, které by mohly ukazovat na cizí zavinění.

„Konstantin patřil k neoddiskutovatelným vůdčím osobnostem v našem týmu, byl talentovaným progresivním trenérem a bystrým hráčem,“ cituje deník ESPN trenéra běloruského národního týmu Dimtriho Baskova. Konstantin Kolcov zemřel ve věku 42 let. Zbyly po něm tři děti, které měl s bývalou manželkou Julií. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí proslulého zpěváka Erica Carmena.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]