Vyznamenal ji i prezident: Opustila nás nejlegendárnější herečka posledních 70 let

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Broadway truchlí. Legendární herečka a tanečnice tu působila od 50. let. Za své výkony si vysloužila řadu ocenění a patřila k těm nejlepším, kteří tu kdy vystupovali. 

Téměř 70 let působila jako herečka a tanečnice na Broadwayi. Spolupracovala s významnými osobnostmi a za svou práci získala řadu ocenění. Zářila ve West Side Story, Guys and Dolls nebo Can-Can. Loni vydala autobiografickou knihu, která se stala bestsellerem. Chita Riverová zemřela po krátké nemoci ve věku 91 let.

Získala cenu Tony za celoživotní zásluhy

Chita Riverová se narodila 23. ledna 1933 ve Washingtonu. Už jako osmnáctiletá odstartovala svou celoživotní kariéru na Broadwayi. Na cenu Tony byla nominovaná celkem desetkrát a dvě z cen vyhrála. V roce 2009 dostala také Prezidentskou medaili svobody od tehdejšího prezidenta Baracka Obamy. Jak uvedla TN, spolupracovala s osobnostmi, jako byl Leonard Bernstein, Bob Fosse nebo Stephen Sondheim.

Zahrála si v muzikálech West Side Story, Chicago, Kluziště nebo Polibek pavoučí ženy. Objevila se však také v televizi i ve filmu. Aktivní byla až do velmi vysokého věku. Naposledy se objevila na Broadwayi v muzikálu Chita Rivera: Život tanečnice, kde hrála samu sebe. Jakkoliv byla úspěšnou herečkou a je považována dokonce za nejlepší divu Broadwaye vůbec, sama zůstala skromná. Tím nejcennějším pro ni byla její dcera Lisa.

Obřad bude podle rodiny skromný

„S nesmírným osobním zármutkem oznamuji smrt milované broadwayské ikony Chity Rivery. Mé drahé přítelkyni, se kterou nás pojilo přátelství po více než 40 let, bylo 91 let,“ citoval prohlášení její zástupkyně Merle Frimarkové deník People. Hvězdu oplakávají také tři její sourozenci, se kterými měla mimořádně úzký vztah. Její dcera Lisa Mordente uvedla, že Rivera zemřela po krátké nemoci v New Yorku.

svíčky na hřbitově

Ve věku 75 let zemřel oblíbený herec, kterému přezdívali král filmových ocenění

Rodina chystá pouze skromný obřad a bližší podrobnosti k němu sdělí později. Chita Riverová také loni vydala svoji autobiografii, která se stala bestsellerem. Na SvětěKreativity jsme informovali i o nedávném úmrtí komediální herečky Cindy Morgan. Pověstná hollywoodská krasavice zemřela ve věku 69 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]