Zemřela česká herecká agentka, jejíž smrt oplakávají také mnohá divadla. Pracovala s mnohými legendami

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Dne 29. května odešla herecká agentka, která se starala o mnoho českých hereckých hvězd. Pracovala jako produkční v divadle Viola, později si založila vlastní agenturu.

Ve věku 77 let zemřela herecká agentka a produkční divadla Viola Hana Kučerová. Informaci o jejím úmrtí přinesly DivadelníNoviny. Hana Kučerová zastupovala mnoho populárních českých herců. Milovala české divadlo i literaturu a aktivně sledovala veškeré kulturní dění. Lidé na ni vzpomínají jako na energickou, upřímnou a velmi lidskou osobnost, která bude chybět.

Koncem 90. let založila vlastní agenturu

Hana Kučerová se narodila 8. 2. 1947 v Praze. Už od mládí byla velkou milovnicí českého divadla, literatury i historie. Měla dlouholeté zkušenosti s produkční prací v pražské Poetické vinárně Viola (dnešní Divadlo Viola). Úzce zde spolupracovala s celou řadou známých herců, hudebníků a režisérů. Namátkou můžeme jmenovat Taťjanu Medveckou, Borise Rösnera, Jana Kačera nebo Evalda Schorma.

Po revoluci nejprve působila v uměleckých agenturách Aura-Pont a Elekta. Koncem 90. let si založila vlastní soukromou hereckou agenturu. K jejím klientům patřila Barbora Hrzánová, Chantal Poullain, Jiří Langmajer, Pavel Kříž, Oldřich Navrátil, David Prachař a mnoho dalších. Neměla žádné zaměstnance, o všechno se starala sama. Zajišťovala hercům sjednávání smluv a koordinaci harmonogramů. Řídila také spolupráci s castingovými a produkčními společnostmi.

Ve věku nedožitých 74 let zemřel vrcholový český sportovec, který si svými úspěchy získal srdce celé země

Odešla upřímná a nesmírně lidská osobnost

Aktivně sledovala kulturní scénu a byla vášnivou čtenářkou. Lidé, kteří ji znali, na ni vzpomínají jako na velmi energickou ženu, se kterou byla velká legrace. Jak uvedl deník Echo24, byla upřímná a nesmírně lidská. Měla schopnost pronášet i nepříjemné a ostré věci, ale vždy s dobrými úmysly. Toužila učinit svět lepším místem a s tímto životním nastavením také jednala.

Vlastní děti nikdy neměla, přesto byla obklopena milující rodinou a synovci, které vnímala jako svá vnoučata. Měla rovněž široký okruh přátel, kteří ji podporovali a navštěvovali až do posledních dnů. Hana Kučerová zemřela 29. května ve věku 77 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí legendy českého filmu Jana Kačera. Zemřel v 87 letech.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*