Ve věku nedožitých 74 let zemřel vrcholový český sportovec, který si svými úspěchy získal srdce celé země

Fotografie: Václav Zouzalík / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Český svaz vzpírání informoval o úmrtí jednoho z nejsilnějších mužů tehdejšího Československa. Bývalý sportovec zemřel po náhlé zdravotní příhodě v nemocnici.

Hvězda české kulturistiky zemřela ve věku nedožitých 74 let. Miloš Šnajdr, vzpěrač a kulturista, nasbíral největší úspěchy v 70. letech ještě v tehdejším Československu. O jeho náhlé smrti informoval Český svaz vzpírání. Příčinou úmrtí byla krátká srdeční slabost.

Rodák z Plzně se stal nejsilnějším mužem

Zřejmě byste v době největší slávy kulturisty, vzpěrače a liftaře Miloše Šnajdra těžko hledali silnějšího muže, než byl právě on. Soutěžil v hmotnostní kategorii do 110 kg, v níž získal celou řadu titulů na domácí půdě. Je to poměrně paradoxní, protože kvůli srdeční vadě nemohl do svých 13 let vůbec sportovat. Svým onemocněním se však nenechal omezovat, nakonec se vypracoval mezi vzpěračské a kulturistické špičky, jak uvádí web Blesk.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jarka Schneider (@jarkaschneider)

Miloš Šnajdr se narodil v Plzni v roce 1950. Jeho vzpěračské začátky probíhaly na zahradě, kde si sám postavil kruhy podle příručky Cvičte s námi každý den. Nejdříve reprezentoval družstvo Dukla Trenčín, až se v roce 1974 zúčastnil mistrovství ČSSR v kategorii do 110 kg. Nad hlavu zvedl neuvěřitelných 187,5 kg, jak píše server Ronnie.

Zemřel legendární sportovec, který zanechal nesmazatelný odkaz v Česku i na Slovensku

Srdeční vada se mu stala osudnou

Mistrovské tituly získal jako Juniorský mistr ČSSR v kulturistice, 9x byl Mistrem ČSSR ve vzpírání, 6x Mistrem SSR a 7x Mistrem ČSSR. V roce 1994 se stal nejsilnějším mužem Slovenska. Přestože v mládí své zdravotní potíže se srdcem přelstil, ve stáří se mu staly osudným. Zemřel 1. května letošního roku v nemocnici v Trenčíně po krátké srdeční slabosti. Miloš Šnajdr však nebyl jediným sportovcem, který nás letos v květnu opustil. Na SvětěKreativity jsme již psali o úmrtí bývalého hokejového brankáře Michala Turka.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*