V pouhých 46 letech zemřela milovaná herečka, jejíž sláva v Česku vystřelila zejména v posledních letech

svíce
Fotografie: Freepik

Zemřela herečka, která hostovala v Divadle Husa na provázku v divadelním představení Gádžové jdou do nebe. Bylo jí teprve 46 let.

O úmrtí brněnské herečky informoval deník BrněnskáDrbna. Kristína Richterová zemřela v noci 4. března. Diváci ji mohli vidět v představení Gádžové jdou do nebe, pojednávajícím o soužití Čechů a Romů a předsudcích na obou stranách, které ho doprovází. Rodina uvedla, že zveřejní termín posledního rozloučení, jež bude přístupné veřejnosti.

Vyrostla v adoptivní rodině

„Dnes v noci zemřela naše kolegyně a kamarádka, herečka a zpěvačka Kristína Richterová. S mnohdy ne úplně příznivými kartami, které jí život rozdal, hrála statečně a s humorem. Byla velkorysá. Nejen na jevišti a k publiku, jež tolik milovala. Hrála, zpívala a upomínala nás přitom na radost, kterou může divadlo dávat těm, kdo ho tvoří. Upřímnou soustrast všem, jimž jsi byla blízko, Kristíno, a samé nebeské hauptky! Nekončící potlesk z Tvého Provázku,“ uvedlo ve smutečním prohlášení Divadlo Husa na provázku na svém Facebooku.

Kristína Richterová se narodila na jižním Slovensku. Vyrostla však v adoptivní rodině v Milešovicích na Jižní Moravě. Později žila v Brně. V Divadle Husa na provázku hostovala v kontroverzním divadelním představení Jiřího Havelky Gádžové jdou do nebe, které mělo premiéru v roce 2020. Představení se dotýká otázek vyplývajících ze soužití Čechů a Romů.

svíčky

Zpěvačka odešla do uměleckého nebe už ve 31 letech. Její smrt ze smutného důvodu nebyla překvapením

Poslední rozloučení bude veřejné

V představení účinkuje česko-romský tým performerů, kteří nastavují společnosti zrcadlo. Pojednává o předsudcích na obou stranách. Hra je plná nekorektního humoru, ale i míst, kde divákovi mezi smíchem zatrne. Je pojata jako stand-up komedie, kdy se střídají jednotlivé sólové komediální výstupy. Postavy balancují mezi osobní výpovědí a rolí. Kristína Richterová v představení promlouvá o potížích s identitou: Jako dítě, které vyrostlo v adoptivní rodině, se cítí jako bílá, tak přece je bílá, proč po ní chtějí zazpívat tradiční romskou hudbu?

Úspěšné představení se však bude muset do budoucna bez Kristíny Richterové obejít. Herečka zemřela pravděpodobně 4. března v noci, ale přesné datum a příčinu úmrtí určí koroner. Podle rodiny bude poslední rozloučení s herečkou přístupné veřejnosti. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí milované herečky z kultovních snímků. Zemřela ve věku 80 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]