Ocet jako prací prášek překvapivě dobře odstraní skvrny a změkčí oblečení

Ocet se používá na dochucení, ale i na odstranění vodního kamene. To však není jeho jediný klad. Dá se s ním také prát. Podívejte se, jak na to. Najednou zjistíte, že jste po celý život zcela zbytečně používali drahé prací prášky, které mohla nahradit tekutina, která dnes stojí jenom pár korun. Kupte si ji a my vás naučíme ji správně používat.

Odstraní pachy i skvrny

Ocet je unikátní v tom, že dokáže dobře odstranit nejenom skvrny, ale dokáže dobře odstranit také pachy. Pokud je vaším cílem vytahovat z pračky prádlo, které bude dokonale čisté a bude také dokonale svěží, není nic lepšího.

Nejenom na praní

Ocet není určený jenom na to, abyste s ním prali. Je vhodné ho použít také na namáčení prádla. Stačí umyvadlo horké vody, do ní sklenice octu a takto lze nechat své oblečení namočení přes noc. Nečistoty se uvolní a druhý den po vyprání bude oblečení opět jako nové. Stejně tak dobře se dá ocet používat také na lokální čištění. Stačí pouze roztok vody s trochou octu.

Odstraní neodstranitelné

Ocet je unikátní také v tom, že dokáže doslova odstranit neodstranitelné. Je dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy chcete na oblečení eliminovat třeba stopy od potu, nebo od deodorantu. Zde doporučujeme kombinaci všech tří možností. Tedy lokálního čištění, namočení přes noc a potom klasického praní.

Prospívá vašemu oblečení

Nejenom, že ho dokáže změkčit. A to platí jak o běžném oblečení, tak i o ručníku nebo osušce. Dále oblečení prospěje také v tom, že dokáže výrazně obnovovat barvy. Jak pokud má jít o zářivě bílou, tak o výraznější klasické barvy. Ocet také zajistí, že na oblečení nebudou zůstávat jakékoliv stopy po pracím prášku.

Přímo do pračky

A jak ocet při praní využívat? Velmi jednoduše. Místo pracího prášku do příslušné přihrádky nalijete zhruba půl skleničky octa a zapnete program, jak jste zvyklí. A budou se dít doslova zázraky. Po vyndání bude prádlo čisté, svěží, měkké a zápachu po octu se rozhodně bát nemusíte. Ten se odstraní při máchání. Navíc při odtoku ocet také pomůže vyčistit vaši pračku.