Kulinářské postupy od zkušených kuchařů usnadní vaření řady pokrmů

Zejména kuchař začátečník ocení kulinářské triky zkušenějších kolegů. Ocení, když bude seznámen se skvělými vychytávkami, které mu usnadní vaření. Občas kulinářské triky přivítají ale i ti, kteří jsou v kuchyni jako doma. Tyto tipy vám pomohou vařit lépe a pomohou v případě, že potřebujete tak trochu improvizovat. Může se totiž stát, že při nákupu na něco zapomenete a budete si muset nějak poradit.

Kuchařské vychytávky pro všechny příznivce vaření

Zde je několik velice cenných rad a triků, které ocení kdokoliv, kdo se rád pohybuje v kuchyni a vaří:

  • Ocet a rýže: až budete příště vařit rýži jako přílohu k masu, nebo jinému pokrmu, zkuste přidat do vody jednu až dvě lžičky octa. Vaše rýžová příloha bude sněhově bílá, a pokud máte rádi rýži drobivou, také to tomu tímto trikem pomůžete.
  • Zapomenuté bílé víno lze nahradit: nevěříte? Jestli jste zapomněli koupit bílé víno, které je pro váš pokrm důležité, můžete improvizovat roztokem z dvou lžiček cukru a malého množství octa.

  • Křehké maso s jedlou sodou: jste snad milovníci masitých pokrmů? Pak své kulinářské jídlo můžete povýšit na vyšší úroveň! Maso před přípravou potřete jedlou sodou, dejte v míse do lednice na několik hodin a poté ho omyjte a připravujte dle plánu. Maso tak získá křehčí strukturu.
  • Palačinkovému těstu dejte čas: abyste docílili jemnějších a celkově chutnějších palačinek, ponechejte připravené palačinkové těsto asi hodinu „odpočinout“.

Další praktické triky, které se v kuchyni budou hodit

Jestli jste milovníky ryb a rádi je jíte smažené, osolte je asi patnáct minut před jejich přípravou na pánvi a nebudou se rozpadat. Pakliže budete potřebovat vytvořit chutnou omáčku z výpeku, při opékání masa vložte do pánvičky plátek citronu, maso vyjměte a následně výpek zalijte vodou, vínem a vývarem a chutná omáčka k masovému jídlu je hotová!

Bojujete často s tím, že se vám při vaření knedlíky rozpadají? Pak je pomažte po celém povrchu ještě před ponořením do vody vaječným žloutkem a máte po starostech.

Abyste docílili chutnějšího květáku, nebo zelí, duste je v mléku. Aromatičtějších vařených mrkví zase dosáhnete tak, že při vaření do vody přilejete půl sklenice jablečné šťávy.

A na závěr zde máme dvě poslední rady: když budete příště smažit svůj oblíbený pokrm a chcete, aby měl zlatavou kůrku, do mouky přidejte špetku moučkového cukru. A jestli jste spíš na sladké a pečete často koláče s ovocem, přebytečné vlhkosti se zbavíte tak, že na dno těsto nasypete nadrobené sušenky, které šťávu z ovoce absorbují!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]