6letý syn si tajně hrál na telefonu místo toho, aby šel spát. Máma mu udělila trest, který nemá obdoby

Chlapec sleduje telefon
Fotografie: Unsplash

Každý rodič vychovává jinak, jeden je velmi benevolentní, a naopak další příznivcem zákazů a trestů. A někteří se v trestech opravdu vyžívají.

Matka šestiletého Louise McBridea ho našla jak, v noci sleduje mobilní telefon. Koukal se na různá videa a náramně se jimi bavil. Ona sama mu udělila večerku a osm hodin, aby se ráno vzbudil plný energie a aby jeho tělo správně fungovalo. Půl hodiny před spánkem si šel číst a následně zhasnul světlo a šel spát. To si minimálně myslela jeho matka. Ve skutečnosti si dokázal telefon propašovat až do pokoje a pod peřinou si jej konečně zapnul, přestal ovšem dávat pozor. Po několika minutách byl ovšem vyrušen svou, v té chvíli již, rozzlobenou maminkou.

Kreativní oznámení trestu

Každý rodič snáší neuposlechnutí jinak, někdo křičí, jiný posílá dítě do kouta. Matka Louise byla ale jedna z těch kreativních. Mobil mu ihned sebrala a další den ráno u snídaně na něj čekal dopis. V dopise stálo: „Gratulujeme za domácí vězení. Abyste znovu získali svobodu, musíte nasbírat 500 bodů. Body můžete sbírat následovně: 10 bodů za napsání pěkného dopisu členu rodiny, 50 bodů za pomoc při přípravě večeře, 100 bodů za vyprání, vysušení a vyžehlení. 50 bodů si člověk zvládne vybrat i umytím skříněk od nádobí, s tím že jedna skříňka je právě za 50 bodů.

Dále se dokázalo vybrat třeba i 25 bodů, a to za naložení a vyložení nádobí z myčky či umytí stolu. Mikrovlnou troubu by Louise umyl za 30 bodů, což nebylo nijak málo. Nejméně bodů získával za mytí oken a úklid vlastního pokoje, 10 bodů.“ Takto kreativně si pohrála žena s trestem pro dítě. Znění textu bylo zveřejněno na sociálních sítích. Tam se lidé rozdělili na dvě skupiny, jedna podporovala matku a druhá, která to celé nazvala, týrání dětí. Hádali se mezi sebou v komentářích a nebyli schopni se nijak dohodnout.

čisticí a úklidové prostředky
Fotografie: Pixabay

Stačilo mu

Mnoho lidí matčino chování nazvalo „hrubé a nepřístojné“. Trest byl podle nich až příliš přísný a nepřiměření k danému přestupku. Naopak druzí, a bylo jich mnohem více, byli nadšeni. Moc se jim to líbilo i po té kreativní stránce. Chválili ženu za uvádění dítěte do každodenní domácnosti, aby věděl, jak to vlastně funguje. Louis to dlouho nezopakoval. Hlavně kvůli tomu, že již nechtěl dál získávat body. Svých pět set bodů získal během asi deseti dnů, kdy se opravdu snažil dělat všechno. Po vypršení trestu se již k tomu nechtěl dál vracet.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]