Mladá žena se rozhodla pro společné bydlení s přítelem. Podmínka, se kterou na ni partner vyrukoval, ji nemile překvapila

Fotografie: Freepik

Mezi jeden z hlavních milníků v každém vztahu patří vzájemné bydlení. Co ale dělat, pokud na to máte každý pohled a nejste schopni se společně dohodnout? Přinášíme Vám příběh ze života, který Vás donutí se zamyslet a přijmout ve Vašem vztahu preventivní opatření.

Sloučení dvou životů není vždy tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jedná se totiž nejen o sdílení výdajů a příjmů, ale také o společné bydlení. A to je mnohdy příčinou vzniku velkých hádek. Podobný životní příběh potkal mladou Virginii. Když se rozhodla, že chce sdílet se svým partnerem jednu domácnost, nečekala, co po ní bude požadovat. Naskytl se problém, se kterým si sama neuměla poradit a tak svůj příběh sdílela na internetu. 

Fotografie: Unsplash

V harmonickém vztahu se vyskytl nepřekonatelný zádrhel 

Vše vypadalo na první pohled idylicky. Nějakou dobu už spolu randili a proto bylo jasné, že dalším krokem je společné bydlení. To, s čím na mladou Virginii ale vyrukoval její přítel, ji upřímně zaskočilo.

Oba dva jsou vlastníky menších bytů, pro společné bydlení se ale rozhodli, že si najdou a zakoupí byt zcela nový. Virginie stále svůj byt splácí a na tuto splátku padne měsíčně zhruba polovina jejího platu. Rozhodla se tedy, že byt pronajme. 

Fotografie: Unsplash

Když to svému partnerovi oznámila, byla velmi nepříjemně překvapena jeho reakcí. Virgiinin přítel jí totiž oznámil, že všechny peníze z pronájmu jejího bytu, by měly připadnout jemu.

Jeho původním záměrem bylo, že by se byt měl prodat. S tím ale Virginie nesouhlasila, protože by to pro ni vzhledem k půjčce nebylo finančně výhodné. Proto se rozhodl, že všechny peníze, které Virginie obdrží z pronájmu bytu, bude odevzdávat jemu. Bude si tím platit za to, že může bydlet v domě novém.

Otázka financí by se měla řešit na začátku vztahu 

Virginie nepopírá, že by na společné bydlení měla přispívat, nechápe ale, proč by všechny peníze z pronájmu měla odevzdávat partnerovi. Problém v tomto případě nejspíše vzniká v tom, že partner si myslí, že si bude peníze nechávat, ona je ale potřebuje, aby splatila půjčku na byt. Jeho postoj je ale takový, že pokud ona má mít právo na to žít v jeho bytě, on má právo na peníze, které pocházejí z bytu jejího. Dostávají se tak do situace, která zdánlivě nemá východisko. 

Fotografie: Unsplash

Odborníci se shodují, že v tomto případě by společné sestěhování způsobilo páru jenom problémy. Problém kromě financí vzniká poté také v případě vlastnictví nového bytu, protože tím, že se Virginie bude podílet na splácení nové hypotéky, měla by mít právo na poměrnou část nemovitosti. S tím ale její partner nesouhlasí, peníze nebere jako splátku hypotéky, ale jako poplatek za to, že v domě může s ním bydlet. Takto rozdílný postoj nemá společné řešení. Promluvte si proto o financích včas, ať pak nejste překvapeni. 

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]