Bydlení v malém bytě

Ne každý má to štěstí nastěhovat se do velkého bytu či domu a je rád, když mu říká pane alespoň malý byteček. To neznamená, že se musí jednat nutně o nevýhodu. Výhodou bezesporu zůstávají nižší náklady na bydlení včetně energií. Na stranu druhou zařídit malý byt bývá mnohdy pořádný oříšek. Aby malý byt nepůsobil stísněným dojmem, není vhodné jej přeplácat, ale zařídit spíš účelně a vzdušně. Barvy volíme rozlehlé a světlé. Nábytek takový, který nabízí jednak úložné prostory, ale také variabilitu. Dostat do bytu omezeného prostorem kompletní vybavení pro pohodlný život si vyžaduje dobrý nápad. Je to něco, co dokáže potrápit i nejednoho architekta natož laika. Naštěstí už dnes existují firmy, které se zabývají výrobou nábytku určeného právě do malých bytů. Jedná s například o sklopné jídelní stoly, výsuvné pracovní plochy, sklopná postel ukrytá do vestavěné skříně, variabilní konferenční stolek, pod který se dají poskládat židle, pro případnou návštěvu a mnoho dalších vychytávek. Právě těm bude zasvěcen dnešní článek.

Sklápěcí pracovní kout

Každý potřebuje občas doma usednout k psacímu stolu. Kde ho však umístit do malého prostoru tak, aby zbytečně nezabíral místo? Mnoho lidí si pořídí notebook a usedne s ním ke kuchyňskému stolu. S tímto nápadem však není nutné se omezovat nebo se zcela zříkat pracovního koutku. Skřínka namontovaná do stěny, která se po rozložení dá využít, jako pracovní plocha dokáže ušetřit spoustu místa. I židle se dá složit a zavěsit na stěnu.

Výklopná postel

Postelí, které se dají vyklápět, existuje dnes už celá řada. Ať už ty, které se ukryjí do šatní skříně nebo taková, která se sklopí ke stěně a tím pádem během dne neubírá prostor. Navíc máte během okamžiku zastláno. Lůžko se zkrátka zaklopí do jednoduchého boxu, jehož horní část slouží i jako polička. Pořizovací cena takové postele se pohybuje kolem 15 tisíc korun.

Fotografie publikována se svolením sumetho Photography/FreeDigitalPhotos.net