Mladý pár si zakoupil dva přepravní kontejnery a vytvořil z nich plnohodnotný dům

Fotografie: Freepik

Tento příběh ukazuje neskutečnou odvahu a odhodlanost dvou mladých zamilovaných lidí z Ameriky. Oba zatoužili po vlastním bydlení, a tak si koupili kus pozemku. Avšak nezačali stavět klasický dům, jak by se očekávalo. Pořídili si totiž dva velké přepravní kontejnery a rozhodli se pro velmi náročnou věc. Sestaví z nich své nové bydlení. Ani jeden neměl zkušenosti se stavbou, jelikož pracovali v restauraci. O to více se zdá výsledek fascinující. Pojďte se podívat, jak se to všechno muži a ženě podařilo.

Kompletní změna života

Aby měli oba Američané čas na stavbu nového bydlení, dali v práci výpověď. Přepravní kontejnery pak zakoupili z peněz, které utržili z prodeje bývalého domova. Začátky byly pro mladý pár opravdu trnité.

Imgur / Life Uncontained

Původně zamýšleli, že budou prozatím přespávat v prostorném stanu, nakonec se ale přesunuli do staré stodoly stojící na zakoupeném pozemku, která se stala jejich provizorním obydlím. S sebou si vzali samozřejmě i svého psa.

Imgur / Life Uncontained

Spojení staré stodoly s přepravními kontejnery

Nakonec se pár rozhodl, že starou stodolu propojí se zakoupenými přepravními kontejnery. To ale ještě netušili, kolik práce je čeká. Po dopravení kontejnerů na pozemek mohla započít těžká dřina. Nutné bylo obrousit vnější plechovanou část, vyříznout otvory na okna a dveře.

Poté mladí lidé museli společně s řemeslníky natáhnout do nového domova i elektřinu a udělat rozvod vody. Těžko uvěřit, že většinu prací pár zvládnul opravdu sám, zcela bez zkušeností. Propojení dřevěné stodoly s plechovými kontejnery se ve výsledku jeví skvostně.

Imgur / Life Uncontained

Závěrečné úpravy, které berou dech

Když se ve výsledku podíváte na nový domov mladých lidí, zdaleka byste nehádali, že je sestaven z dvou kontejnerů a staré dřevěné stodoly. Působí velmi celistvě a moderně. Vnější fasáda skvěle ladí barvami.

Krémová a šedá k sobě dokonale pasuje. Muž a žena si dokonce vytvořili prostornou terasu před domem, kde se mohou každý den kochat okolní zelení a u toho popíjet třeba svůj oblíbený šálek kávy. Vybrali si k bydlení skutečně klidné až idylické místo. Zde nebudou nikým a ničím rušeni. A protože oba smýšlí ekologicky, nainstalovali si na střechu i solární panely, které jim zajistí potřebnou energii.

Imgur / Life Uncontained

Dokončovací práce stále trvají

Pracovití mladí lidé se světu pochlubili prozatím jen skvostným exteriérem. Na interiéru ještě houževnatě pracují, aby byl rovněž dokonalý. Dle přiloženého videa jim to jde více než dobře, a ještě si u toho užijí mnoho legrace. Z jejich spolupráce čiší ohromná sounáležitost a láska.

Tento pár dokázal nemožné pravděpodobně i díky tomuto fantastickému spojení. Možná inspiruje i vás k tak rozhodujícímu životnímu kroku. Už máte své vlastní bydlení? A dokázali byste to, co tito mladí Američané?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]