Vinylová podlaha nemá v kuchyni konkurenci. Tyhle důvody vás přesvědčí

Zdroj obrázku: Adisorn Sukhamwang / Shutterstock.com

Hodí se vinylová podlaha i do kuchyně? Odpověď je jasné – jistě že ano. Dokonce jen málokterý jiný materiál nabízí tak skvělé vlastnosti. Vinyl je materiál, který se velmi snadno udržuje, je tvrdý a odolný proti poškrábaní. Navíc je příjemný na dotek a má příjemné tepelné vlastnosti.

Mnoho lidí je sice stále přesvědčeno o tom, že do kuchyně patří ideálně dlažba, ale není důvod, proč by to tak mělo být. Pokud si do kuchyně pořídíte vinylovou podlahu, jistě vás potěší její teplý povrch, který s keramickou dlažbou jen těžko zažijete. Vinylové podlahy se postupem času stávají jedničkou na trhu a volí je lidé do nových domů i při rekonstrukcích. Ideálně zvládnou také propojit kuchyňský prostor s obývacím nebo jídelním koutem.

Jak vybírat?

Klíčovým požadavkem je voděodolnost. Vinylová podlaha musí vodě výborně odolávat, ale také by měla mít protiskluzovou úpravu. Nezřídka se v kuchyni něco rozlije a předejdete tak nepříjemným zraněním.

Snadná údržba

Právě snadná údržba je jednou z hlavních výhod vinylových podlah. Nečistoty a nepořádek ne na ní nedrží a velmi snadno se odstraňují. Povrch vinylové podlahy chrání vrstva, která uzavírá mikropraskliny, takže se v nich nedrží žádné nečistoty ani prach.

Odolnost

Kuchyňská podlaha musí být pevná a odolná. Měla by dobře odolávat mechanickému poškození, nárazům a otlakům. Dejte si jen pozor na otlaky z dlouhodobého působení těžkých předmětů. I ty by se však po čase měly samy srovnat. Samozřejmé je, že ani vinyl neodolá poškození hroty a ostrými hranami.

Design

V neposlední řadě je dobré pamatovat i na vzhled. Vinylovou podlahu můžete ladit se vzhledem linky, k té můžete doladit dřezové baterie nebo pracovní desku a snadno tak vytvoříte krásnou a designovou kuchyni, kde se bude dobře vařit, ale klidně do ní pozvete i své přátele. Vinyl se nabízí ve spoustě různých provedení, ze kterých si určitě vyberete i vy.