Domácí triky, jak jednoduše vyčistit i léta zašlou bílou podlahu

Fotografie: Freepik

Bílé podlahy jsou sice na první pohled krásné, velmi často se ale obtížně udržují čisté. A to hlavně kvůli tomu, že i ten nejmenší drobek je na bílé podlaze hned vidět.

Špinavou podlahu nechce mít doma nikdo z nás. A to hlavně proto, že na naši návštěvu může působit nejen nevzhledně, ale také nehygienicky. Pokud ještě doma máme podlahu v bílé barvě, je problém na světě. Její čistý vzhled se totiž udržuje opravdu obtížně. Naštěstí pro vás máme pár jednoduchých domácích triků, jak k čistému vzhledu vaší podlahy můžete jednoduše přispět. Po domácích prostředcích je lepší sáhnout i z toho důvodu, že velké množství chemických prostředků není na bílé podlahy vhodné. 

Fotografie: Pexels

Pomoci nám může prací prášek nebo bělidlo 

Při čištění naší podlahy si na pomoc můžeme vzít prací prášek. Připravíme si kýbl se 4 litry teplé vody. Do té nejprve nalijeme 250 mililitrů bílého octa a poté vmícháme 1 lžíci pracího prostředku, který doma běžně používáme.

Takto připravenou směsí poté jednoduše celou naši podlahu vytřeme. Jakmile budeme mít vytřenou celou plochu, připravíme si kýbl s čistou vodou a plochu vytřeme znovu, abychom ji zbavili přebytečného octu a pracího prostředku. Díky této kombinaci bude naše podlaha nejen čistá, ale i lesklá. 

Fotografie: Pexels

Připravit si můžeme také čisticí přípravek z kombinace vody, hydrogenuhličitanu sodného a prášku na bělení prádla. Při manipulaci s touto kombinací se doporučuje použít ochranné rukavice, aby se předešlo podráždění naší kůže a vzniku případných alergických reakcí. Všechny tři přísady smícháme v misce ve stejném množství a poté směs jednoduše rozprostřeme po celém povrchu naší podlahy. Necháme ji působit 10 minut a podlahu následně vytřeme pomocí hadříku a čisté vody.

Dokážeme si poradit i s odolnými skvrnami

Bělidlo nám poslouží jako výborný pomocník i v případě odolných skvrn. Můžeme si z něj připravit přípravek první pomoci pro případ, že bude potřeba ho ihned aplikovat. Nejprve si smícháme 4 lžíce jedlé sody, půl hrnku vody a půl hrnečku bělicího prostředku. Vzniklou směs následně nalijeme do rozprašovače, a máme tak připravený přípravek, který je možné kdykoliv použít. Jakmile bude potřeba, jednoduše vzniklou směs nastříkáme na zašpiněnou oblast, necháme 10 minut působit a poté otřeme hadříkem s vodou. 

Fotografie: Pexels

Velmi často se na naší podlaze může vyskytovat také plíseň, a to hlavně v místech mezi jednotlivými dlaždičkami. Na boj s plísní nám bude stačit roztok připravený z jedlé sody a bílého octa. Obě ingredience je potřeba smíchat v poměru 1 : 1 a následně zředit tak, aby bylo možné roztok nalít do rozprašovače.

Takto vzniklý přípravek jednoduše nastříkáme na místo, kde se vyskytuje plíseň, a necháme ho 15 minut působit. Poté stačí místo jednoduše otřít pomocí houbičky s vodou a naše podlaha bude opět zářit čistotou. 

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]