Nejlepší přírodní prostředky na bělení zubů, které zastíní i ty nejdražší zubní pasty

Fotografie: Getty Images

Péče o chrup patří mezi základní hygienické návyky. Mnoho lidí si však dopřává v tomto ohledu mimořádné ošetření v podobě bělení zubů. A protože se provádí pomocí speciálních bělících látek, je častokrát velice nákladné. Abyste nějaký ten peníz ušetřili, můžete se obrátit i na čistě přírodní metody.

Přírodní metody, díky nimž bude váš chrup krásně bílý

Jablečný ocet

Je nejen skvělý na hubnutí, ale také na vybělení zubů. K přípravě roztoku si připravte šálek vody a lžičku jablečného octa. Směsí pak vyplachujte ústa po dobu jedné minuty.

Po asi třiceti minutách si zuby klasicky vyčistěte zubní pastou. Tuto metodu můžete používat zhruba jednou týdně, abyste si vlivem kyselin nepoškodili sklovinu.

Fotografie: Pixabay

Soda se šťávou z citronu

Velmi efektivní je směs jedlé sody a citronové šťávy. Není ale vhodné používat ji často. Postačí jen jednou za 14 dní. Opět myslete na to, že kyseliny mohou sklovinu poničit. Případně lze vsadit jen na samotnou sodu smíchanou se zubní pastou.

Kokosový olej

Má mimořádné antibakteriální účinky a na přírodní bělení je vlastně nejideálnější, protože nepoškozuje sklovinu. Povoleným tukem vyplachujte ústa po dobu alespoň jedné minuty a pak vyplivněte.

Fotografie: Pixabay

Co způsobuje žluté zabarvení zubů?

Čaj

Jste milovníci lahodných čajových směsí? Pak se můžete potýkat se zvýšeným zažloutnutím zubů. To způsobují hlavně třísloviny obsažené v čaji.

Fotografie: Freepik

Káva

Je velice populární nápoj, který osvěží a vzpruží. Avšak její nadměrná konzumace se může neblaze podepsat na stavu vašeho chrupu, respektive odstínu.

Fotografie: Pixabay

Slazené limonády

Jsou plné nejen cukru, ale i barviv. Všeobecně se nedoporučují, protože chrupu nesvědčí z mnoha důvodů.