Stylové účesy pro ženy všech věkových kategorií

Fotografie: Pixabay

Mnoho žen si potrpí na upravený vzhled. Proto volí účesy snadno a rychle upravitelné. My vám nyní poradíme, jaký typ účesu by slušel právě vám. Inspirujte se a buďte pro své okolí přitažlivá a oslňující. Atraktivní vzhled přeci nemusí být pouze doménou mladých slečen.

Historický vývoj účesů

Když se podíváme na vývoj účesů do minulosti, prakticky se dá říct, že některé střihy jsou oblíbené dodnes. Zejména starověký Egypt byl známý účesy rovnými s ostře zastřiženou ofinou. Tyto druhy vlasových kreací vypadají na první pohled jako střižené podle pravítka. Pokud se posuneme v čase a nahlédneme do římské kultury, v tamější době ženy zase preferovaly spíš dlouhé vlasy s loknami. Moderní doba si tak zachovává do jisté míry i prvky z historie.

Dlouhé nebo krátké?

Každé dámě sluší něco jiného, to je beze sporu jasné. Obecně lze říct, že dlouhé vlasy mají schopnost tvář opticky prodloužit, kdežto ty krátké ji zase rozšiřují. Dlouhá hříva je u žen stále oblíbenější a líbí se samozřejmě více i mužům. Avšak s bujnou kšticí je potřeba i důmyslně pracovat, aby byla stále krásná a zdravá. Používání vhodných šamponů, masek a kondicionérů je základ.

Slušivé účesy, které nikdy z módy nevyjdou

Nyní se zaměříme na konkrétní druhy účesů, které budou slušet ženě v jakémkoliv věku:

  • Klasický „bob“: tento účes se vyznačuje tím, že je krátce stižený v oblasti týlu a na temeni jsou vlasy delší a vyfoukané do objemu. Velmi pěkně vypadá s ofinou, nebo patkou. Nosit tento účes může jakákoliv žena, která preferuje praktičnost a rychlost při úpravě vlasů. Takový střih se dá pojmout jak čistě společensky (uhlazený), tak i rebelsky (rozcuch).
  • Pixie účes: zamilují si jej ženy, které jsou kreativní, společenské a energické. Pixie střih se vyznačuje tím, že je střižený tak trochu na rebela. Zpravidla bývá na jedné straně kratší a na druhé delší. Vlasy jsou někdy ostříhané „do špiček“ a prostříhané. Takový typ účesu působí velice mladistvě a unosí ho dámy v jakékoliv věkové kategorii.
  • Asymetrický účes: je jako dělaný pro ženy divoké a nespoutané. Na první pohled zaujme okolí, proto ho budou rády nosit dámy vyžadující pozornost. V kombinaci s nezvyklými odstíny hřívy bude působit asymetrie velmi energicky, vyzývavě a sebevědomě.
  • Klasické mikádo: to nevyjde z módy nikdy. Sluší mladým slečnám i zralým dámám. Má tu zázračnou schopnost, že ubere roky. Budete si tak připadat jako „holčička“. Na úpravu je rovně střižené mikádo velmi snadné. Vypadá pěkně jak vyfoukané do hladka, tak i rozcuchané, či zvlněné. Fantazii se meze v tomto ohledu nekladou.
  • Podkova: velmi oblíbený střih, který však nemusí slušet úplně všem. Vyznačuje se krátkými vlasy na týlu a delšími kolem tváře. Nutností je, abyste pravidelně docházeli na prostříhávání mikáda ala podkova. Když totiž vlasy začnou dorůstat, nemusí se účes jevit jako celistvý.
Fotografie: Pixabay

Účes volte také podle struktury vlasů

Ženy s jemnými a řídkými vlasy by měly volit účesy spíš kratší a podporující celkově objem hřívy. „Bob“ je tedy vlastně vhodným střihem. I podkova může vypadat velmi dobře u dam s jemnými a řidšími vlasy.

Pokud máte krásné vlny, můžete si prakticky dovolit jakýkoliv účes. Skvěle bude vyhlížet jak klasické mikádo, tak třeba asymetrie. A dámy s rovnými a hustými vlasy mohou jít do postupně sestřihaných účesů a spíš by se měly vyvarovat těm velmi krátkým.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]