Žena ve svých 64 letech popírá zákony stárnutí díky správné péči o pleť

Každá žena si přeje i v pokročilém věku vypadat přitažlivě, aby na ní nebyly vidět projevy stárnutí. Jak ale bojovat proti času, který je tak neúprosný? Tato žena, které je neuvěřitelných 64 let, se pochlubila tipy, jak alespoň trochu zpomalit čas a udržet si mladistvý vzhled. Budete překvapení, že v tak pokročilém věku vypadá na maximálně 50 let.

Skoro by člověk neuvěřil, že svůj vzhled nepodpořila kosmetickými zásahy. Žena však vyvrací názory, že by absolvovala jakékoliv zákroky u plastických chirurgů, či kosmetiček a doporučuje tyto masky všem ženám, které se chtějí cítit atraktivně i ve vyšším věku. Zbavte se vrásek a oslňte okolí, stejně jako ona samotná!

Ekonomicky nenáročná omlazovací kúra

Zpozorovali jste na svém obličeji již první nehezké vrásky a uvažujete o návštěvě kosmetického salónu? Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, můžete si poradit čistě přírodními metodami. K těmto omlazovacím kúrám nepotřebujete žádné horentní sumy peněz. Postačí vám pár přírodních ingrediencí, které najdete určitě doma v kuchyni. Jaké masky na obličej tedy vyzkoušet? Pleťová maska ze škrobu je ideální.

Škrob není dobrý jen na vaření a pečení, dokáže dokonce bojovat i proti vráskám, nevysušuje pokožku a dodá ji svěží vzhled, vyrobte si třeba masku s těmito zajímavými přísadami:

  • Škrob s medem: k této masce budete potřebovat lžičku medu a lžíci škrobu, lžičku soli a trochu teplého mléka. Vytvořte z přísad hustější pastu a tu nanášejte na obličej. Po půl hodině důkladně omyjte teplou vodou. Z výsledného efektu budete mile překvapeni.
  • Škrob s čekankou: naberte si lžičku mleté kávy z čekanky a smíchejte ji se lžící škrobu, lžičkou soli a malým množstvím teplého mléka. Směs nanášejte taktéž na 30 minut a posléze spláchněte vodou.
  • Škrob s vejcem: tato proteinová maska vaši pleť doslova nakopne, dodá vaší pokožce potřebné živiny. Smíchejte jedno vejce s polévkovou lžící škrobu, trochou vařené vody a půl lžičkou citrónové šťávy. Nanášejte na obličej a nechte působit asi 40 minut a poté pomalu smývejte teplou vodou pomocí tamponu.

O pleť je potřeba se starat

Ať už zvolíte jakoukoliv masku na pleť, nikdy nezapomeňte na to, že o pokožku je zapotřebí řádně pečovat. Obličej je často vystaven extrémním vlivům počasí, nebo prudkému slunci, či na zdravý vzhled pleti nepůsobí dobrým vlivem mnoho stresu. Kámen úrazu může být i nevhodná strava, která zapříčiní ucpání pórů, kvůli čemuž se mohou na kritických částech obličeje vytvářet nehezké pupínky, či vyrážka. Proto dbejte i na správnou životosprávu.

Neméně důležité je, abyste svůj obličej pravidelně čistili a nezatěžovali chemickými prostředky ani velkým množstvím make-upu. Pleť se vám za to odvděčí zářivým a dlouhotrvajícím mladistvým vzhledem. Pečujte o sebe s láskou, každá žena je přeci krásná, tak svou krásu podpořte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]