Na čištění spár postačí domácí čistič ze třech ingrediencí

Myslíte si, že čištění spár může být náročné? Potom patrně neznáte tento unikátní a jednoduchý postup. Ten doporučují zkušené hospodyňky, které moc dobře vědí, co je na spáry mezi obklady a mezi dlažbou nejlepší. Pokud jsou spáry špinavé, zašlé, nebo se zde dokonce objevuje plíseň, je nejvyšší čas si vyrobit a potom použít tento unikátní čistič.

Co bude potřeba? Jenom 3 věci

Slíbili jsme vám jednoduchost a to také hodláme splnit. To proto, že na daný čistič budete potřebovat jenom tři běžné věci, které má většina lidí doma. Dvě se nacházejí v koupelně a jedna se používá v domácí lékárničce. Konkrétně mějte k dispozici toto:

  • 120 ml jedlé sody
  • 60 ml peroxidu vodíku
  • 1 lžičku saponátu

A co dále? Už nic. Tedy jenom nádobu, ve které si tento domácí čistič na efektivní čistění spár vyrobíte. A to velmi snadno, protože stačí dané ingredience jenom smíchat dohromady. Máte? Tak jste připraveni na efektivní a rychlý úklid. Výhodou tohoto čističe není jenom síla a schopnost spáry při čištění vybělit, ale i to, že v nákladech vyjde jenom na pár korun.

Použití je jednoduché

Jakmile máte svůj ekologický čistič na spáry připraven, můžete se pustit do práce. Namočte do čističe houbičku a potom s ní otřete jednotlivé spáry a nechte působit. Následně houbičku namočte v čisté vodě a spáru otřete. Pokud by to bylo neúčinné, naneste čistič spár ještě jednou a pomocí zubního kartáčku se pusťte do důkladnějšího mechanického čištění.

Výsledkem by měla dokonalá spára, která bude díky peroxidu nejenom bez bakterií, ale bude i zářit čistotou. A je jedno, zda se jedná o spáry na obkladech v koupelně nebo toaletě, či se jedná o spáry na dlažbě jak v těchto místnostech, tak třeba také v kuchyni, nebo i na chodbě. Posledním naším tipem je použití gumových rukavicí, abyste si během přípravy čističe, tak i během aplikace ochránili svou kůži.