Netradiční mytí utěrek v mikrovlnné troubě vyžaduje zvýšenou pozornost

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Kuchyňské utěrky jsou nezbytnou součástí každé kuchyně. Bez nich se zkrátka hospodyňky neobejdou. Protože jsou však hojně využívané, mohou na nich ulpívat nečistoty, které není snadné odstranit běžnými postupy. My vám přinášíme jednu praktickou vychytávku, která by vám se skvrnami na utěrkách měla pomoci. Vyzkoušejte následující trik s mikrovlnnou troubou.

Než se pustíte do odstraňování skvrn z utěrek pomocí mikrovlnné trouby, připravte si především obyčejné mýdlo, lavor, trochu teplé vody a plastový sáček. Pak postupujte následovně:

  • K ruce si vezměte potřísněné kuchyňské utěrky a namočte je ve vodě. Naneste na ně rovnoměrně mýdlo a protřete rukama.
  • Jednu namydlenou mokrou utěrku vložte do plastového sáčku a umístěte do mikrovlnné trouby. Pozor: sáček nezavazujte, nechte jej otevřený!
  • Zapněte mikrovlnku na průměrný výkon a zahřívejte utěrku po dobu jedné a půl minuty.
  • Utěrku pomocí kleští opatrně vyjměte (bude horká) a dejte zpět do lavoru s čistou vodou, kde ji dobře opláchněte od mýdla. Můžete textilii omýt i pod tekoucí teplou vodou. Nakonec nechte utěrky oschnout na sušáku, nebo v sušičce.

Počínejte si během procesu velice opatrně, abyste se nepopálili. Zásadně do mikrovlnné trouby nevkládejte utěrky suché, nebo umělé tkaniny. Mohly by se snadno vznítit!

Fotografie: Freepik

Jaké další metody pomohou vybělit utěrky?

K bělení kuchyňských utěrek můžete použít i tuto efektivní babskou radu. Vytvořte si v lavoru roztok pomocí vroucí vody (asi pět litrů), dvou lžic slunečnicového oleje, dvou lžic jedlé sody a hrnku pracího prášku.

Do bělící směsi pak naložte špinavé utěrky a nechte působit alespoň hodinu až dvě, nejlépe tedy do vychladnutí tekutiny. Pak utěrky vyjměte, vložte do pračky a zvolte ideálně prací program na vyšší teplotní stupeň, například šedesát stupňů Celsia. Utěrky budou jen zářit.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik