Voňavé ručníky po každém praní? Nemusí to být nesplněný sen, stačí zvolit účinný postup

Fotografie: Depositphotos

Chcete, aby byly vaše ručníky po každém vyprání svěží a příjemně voněly? Tento úkol vůbec nemusí být tak těžký, jak by se mohlo zdát. Je ale pravdou, že do boje musíte zapojit některé triky, které jen tak někdo nezná. My vám je ale prozradíme.

Dosáhnout vždy měkkých a voňavých ručníků je těžké. Na vině je tvrdá voda, nevhodný prací prostředek, ale třeba také špinavá pračka. Každý známe ten pocit, když si přičichnete k čerstvě vypraných ručníkům a ony zapáchají zatuchlinou. To už se vám nikdy nestane, pokud se budete řídit následujícími instrukcemi.

Fotografie: Freepik

Nachystejte si

Budete potřebovat tyto ingredience:

  • Prací prášek – půl sklenice
  • Soda na praní – jedna čajová lžička
  • Bělidlo – půl sklenice
  • Slunečnicový olej – lžíce
Fotografie: Freepik

Jak ručníky prát?

Bude se vám hodit lavor, umyvadlo či kbelík, do kterého nalijte několik litrů horké vody. Tak, aby všechny ručníky byly ve vodě ponořené. Poté do vody přidejte všechny výše zmíněné přísady a dobře promíchejte. Je důležité, aby se prášek, soda i bělidlo dobře rozpustily. Ve vodě nechte namočené ručníky odležet nějakou dobu, klidně i několik hodin. Můžete je občas lehce promnout nebo promíchat, ale není to nezbytné.

Po uplynutí času ručníky vytáhněte a mokré je dejte rovnou do pračky. Zvolte vhodný prací cyklus. Doporučujeme prát alespoň na 60 stupňů. Nyní vyčkejte, než pračka udělá svou práci, ručníky vytáhněte, vyvěste a nechte na vzduchu dobře proschnout. A je hotovo!

Fotografie: Freepik

Konečně voňavé ručníky

Zkuste si k ručníkům přičichnout nyní? Co cítíte? Vůbec nic, jen svěžest právě vypraného prádla. Je to díky speciální kombinaci použitých ingrediencí. Ty udělají svou práci lépe než kdejaký chemický prostředek, který byste za velké peníze museli pořídit v drogerii. Vždy je lepší použít domácí a přírodní metody, které jsou levnější a spolehlivější.

Zdroj: Redakce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]