Dostaňte do své domácnosti příjemnou vůni díky vlastnoručně vyrobenému vonnému vosku

Kusy voňavého vosku, bez knotu, se roztaví například v aroma lampě a uvolňují do ovzduší příjemné vůně. Jde o velmi příjemný a skvělý způsob, jak do domácnosti dostat příjemnou vůni a neutrácet zbytečně vysoké částky za několik druhů voňavých svíček. Vosk jsou lehce přizpůsobitelné, vůně se do vzduchu rozptýlí. Jde o skvělé pomocníky do domácnosti. A víte, že si tyto kousky můžete vyrobit doma?

Co budete pokračovat:

  • Sójové voskové vločky
  • Esenciální rozmarýnový olej
  • Esenciální olej z levandule
  • Mini silikonové zásobníky na led
  • Prázdná plechovka
  • Hrnec nebo pánev

Jak postupovat:

Můžete použít jakoukoliv formu, nejlepší je, aby byla malá, díky čemuž vytvoříte menší voskové kousky. Naplňte plechovku dostatečným množstvím sójových voskových vloček, budete potřebovat dvakrát víc voskových vloček, než je celkový objem formiček. Jak zjistit, kolik budete potřebovat vosku? Jednoduše vyplňte formičky vodou, následně slijte do misky a poté podle toho zdvojnásobte objem.

Zahřejte vosk ve dvojitém hrnci nebo ve vodní lázni, dokud se úplně všechen neroztaví. Jakmile se tak stane, nechejte několik minut vychladnout. Následně přidejte dvacet až třicet kapek vybraných esenciálních olejů a promíchejte. Doporučujeme rozdělit půlku rozmarýnového oleje a půlku levandulového.

Takto vytvořenou a voňavou směs nalijte do formiček na led a nechejte vosk pořádně ztuhnout. To může trvat i několik hodin. Jakmile je vosk opravdu tuhý, můžete jej bez problémů vytáhnout z formiček, je připraven k použití.

Jak jej používat:

Připravené voskové kousky dejte do aroma lampy nebo voskového ohřívače, zapalte svíčku nebo zapněte a nechejte pomaličku roztávat přičemž si vychutnávejte příjemnou vůni.

Obrázky: naturallivingideas.com