Zázvor nemusíte kupovat. Vypěstovat ho můžete i doma v květináči

Zázvor je nejenom, chutný, ale je také zdravý. Řada lidí ho kupuje, což není jediná možnost, jak ho mít dostatečný přísun. My si ukážeme, že ho lze vypěstovat. A to i v našich podmínkách, klidně v obyčejném květináči. Stačí jenom dodržet několik správných postupů a požadovaný výsledek se dostaví rychleji, než si myslíte.

První musíte koupit

Bez čeho se neobejdete? Bez kousku zázvoru z obchodu. Doporučujeme vybrat dostatečně velký a rozvětvený, který je pro vaše účely ten nejlepší. Když ho máte, nic s ním nedělejte. Není třeba ho ani loupat, ani ho nemusíte nijak seřezávat.

Dejte ho do květináče

Jdeme na sázení zázvoru. I to je celkem unikátní. Zatímco běžná semena nebo sazenice do zeminy zahrabete, v případě zázvoru to nedělejte. Stačí ho jenom položit na zeminu a lehce ho do ní zatlačit. Tak, aby jeho podstatná část stále vykukovala ven z květináče. Pokud máte hotovo, je zasazeno.

Zázvor potřebuje dvě věci

Když máte zázvor zasazený, je třeba pro něho vybrat správné místo. Pamatujte na to, že tato rostlina má ráda teplo. Podle toho volte místnost, kde ji budete pěstovat. Co dalšího má ráda, to je stín. Proto na začátku pěstujte spíše v tmavších místnostech. Až když se zázvor rozroste, je možné ho dát na ven.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce