Pěstujte narcisy jako zkušení zahrádkáři

Narcisy jsou velmi populárními květinami na našich zahradách. Nutno ale říci, že ne každému se jejich pěstování daří tak, jak by si představoval. Mnohdy dochází k tomu, že se rostlinám nedaří, což je dáno hlavně špatnou péčí. Častým jevem je také to, že jejich listy postupně klesají. A to může být problém.

Klesající listy jsou komplikací

Narcisy jsou samy o sobě velmi hezkými květinami. Když je pěstujete, jistě jste si všimli toho, že časem začnou jejich listy postupně padat k zemi. Nejenom, že to vypadá nevzhledně, ale také dochází k tomu, že u těchto květin nemůžete pěstovat nic jiného, protože listy zamezí průniku světla. Jak oba problémy vyřešit? Je to jednodušší, než si myslíte.

Nebojte se pletení

Co tedy s danými listy? První možností je jejich zkrácení. Pokud je to zhruba o polovinu, jde o zcela běžnou věc, která rostlině rozhodně nijak neuškodí. O delší část je však stříhat raději nedoporučujeme.

Druhá metoda je však o něco zajímavější, jelikož vezmete jednotlivé listy a budete je plést dohromady. Díky tomu vzniknout zajímavé tvary.

Pletení provádějte stejně, jako u copu. Z listů udělejte několik pramenů a ty následně pleťte dohromady. Na konci svažte kouskem provázku a je to.

Výhod je hned několik

Pokud tento postup provedete, bude to mít hned několik výhod. Vaše narcisy budou vypadat mnohem zajímavěji, než na sousedově zahradě. Dále budete moci na stejné záhony bez problémů zasadit i další rostliny, a budete mít jistotu, že jim nadměrný počet listů rozhodně nebude jakkoliv stínit.

Dále je výhodou i to, že na konci sezony, když květiny odkvetou, listy klasicky oschnou. Tím, že jsou svázány, je můžete snadno posbírat a hodit na kompost. Díky tomu je ještě zužitkujete, a to při tvorbě humusu, který se bude hodit třeba na pěstování během příštího roku. Takto to dělají všichni zkušení zahrádkáři.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]