Pro úspěšné pěstování orchidejí je klíčové jejich správné zasazení

Zajímá vás, jak pěstovat orchideje, aby vaše rostlina byla nejenom zdravá, ale aby také dokonale vykvetla? Poradíme vám, jak na to. Jistě víte, že základem úspěchu je mít rostlinu v místě, kde má dostatek světla a také tepla. To však není jedinou věcí, na kterou je třeba se zaměřit. Důležité je vědět i to, do čeho ji zasadíte. Pokud se jí v klasické hlíně nedaří, zkuste něco jiného. Je to sice netradiční, ale jak se brzy přesvědčíte, je to funkční.

Základem je dřevěný koš

Zapomeňte na klasické keramické, skleněné, nebo snad plastové květináče. Rada jak pěstovat orchideje začíná tím, že využijete dřevěný koš. Pokud bude z vrby nebo z bambusu, je to jenom dobře. Dané provedení dnes můžete celkem bez problémů koupit, ale stejně tak si ho můžete také vyrobit. A to na míru vaší rostlině. Stačí jenom jednotlivé kusy dřeva, které na sebe postavíte ve čtvercovém tvaru a spojíte je, aby se nerozpadaly.

Vystelte vhodným materiálem

Zapomeňte na klasickou hlínu. V té se vaše rostlina neujala a tak je třeba zkusit i něco jiného. Něco, co bude lepší. Tím konkrétním materiálem bude suchý mech. Nasbírejte ho v lese a nechte ho usušit. Potom ho v dostatečném množství dejte do vašeho dřevěného koše. Tím rady jak pěstovat orchideje rozhodně nekončí. Dále je třeba připravit si také suchou kůru, která patří navrch.

Zasaďte orchidej

Do tohoto základu už můžete zasadit svou květinu. Nebojte se zatlačit její kořenový systém co možná nejhlouběji. Je třeba zajistit, aby dobře držela a byla opravdu ve středu vašeho koše, nikoliv jenom na povrchu. Potom už stačí vzít další vrstvu mechu, kterou položíte na dřevěnou kůru a tím zajistíte i lepší stabilitu orchideje.

Pověste a zalévejte

Co s květinou dále? Už máte vše hotovo a tak ji stačí jenom pověsit. Na místo, kde příliš nefouká, je zde dostatek světla a je zde i dostatek tepla. Potom už stačí pouze pravidelné zalévání. Pěstování v květináči má tu nevýhodu, že se zde může kumulovat vlhkost, která orchideji nesvědčí. Toto řešení je však výhodné v tom, že přebytečná voda proteče ven a mech spolu s kůrou budou kumulovat tolik vody, kolik jenom bude potřeba. Pěstování orchideje tak bude probíhat v ideálních podmínkách, za což se vám rostlina také odmění. Jak? Samozřejmě tím, že se velmi brzy objeví její naprosto dokonalé květy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]