Extrémně účinný způsob čištění žehličky zevnitř i zvenku. Prodlužte její životnost a zlepšete kvalitu žehlení

Fotografie: Depositphotos

Žehlička je účinný pomocník, který nám zajistí, že naše prádlo bude perfektně rovné. I ona se však postupem času opotřebovává, a tak je nutné o ni pečovat.

Mnohým z nás to připadá jako nepotřebné, ale i žehličku je nutné čistit. Pokud její údržbě nevěnujeme dostatečnou péči, postupem času se opotřebuje. To může vést nejen k jejímu dřívějšímu zničení, ale také k poškození našeho prádla. Je proto dobré vědět, jak o ni správně pečovat. Metoda jejího čištění není nijak složitá, ani finančně náročná. Vystačíme si se surovinami, které máme běžně v domácnosti. 

Fotografie: Freepik

Péče o plochu žehličky bez poškrábání

Základem správné péče o žehličku je šetrné zacházení. Aby mohla správně fungovat, je zapotřebí ji čistit tak, aby nedošlo k jejímu poškrábání. K tomu budeme potřebovat zubní kartáček.

Výhodou je, že nemusí být nový, stačí nějaký použitý, který již není vhodný na péči o naše zuby. Jeho štětiny by měly být co nejměkčí. K němu si připravíme směs zubní pasty, kyseliny citronové a vroucí vody. Tato kombinace vyčistí žehlicí plochu bez velké námahy a poškození. 

Fotografie: Freepik

Nejprve si do sklenice nalijeme 500 mililitrů vroucí vody. Do té postupně přidáme 2 čajové lžičky kyseliny citronové a pečlivě promícháme. Nyní si do ruky vezmeme žehličku, kterou nakloníme do svislé polohy, a připravenou směs nalijeme do nádržky, kam běžně dáváme vodu na napařování prádla. Následně žehličku zapneme a tento program zvolíme. Jakmile je žehlička připravená, stiskneme tlačítko pro tvorbu páry.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce