Citron se sodou je nejlevnějším ekologickým čističem, který lze doma vyrobit

K jídlu citron se sodou rozhodně není. Použít ho však můžete na čištění vaší domácnosti. Ta bude hned jako ze škatulky. Tato metoda je stále populárnější, jelikož má celou řadu výhod. Tou první je fakt, že se jedná o ryze ekologický čistič, který neobsahuje žádnou chemii, a tak není nebezpečný ani lidem, ani domácím zvířatům. Dalším pozitivem je to, že vás vyjde jenom na pár korun.

Na co se citron se sodou hodí?

Na co se čistič, kterým je citron se sodou hodí? Doslova na vše. Můžete ho využívat jako univerzální čistot, stejně jako máte možnost užít ho i na různých specifických místech. Hodí se jak na běžné nečistoty, tak přijde vhod také na místech, kde se vyskytuje mastnota, nebo jakékoliv spáleniny. Navíc dokáže skvěle zahubit bakterie. Díky tomu se může hodit třeba na čištění kuchyňské linky, na čištění trouby nebo grilu, stejně jako je skvělým pomocníkem i v případě že máte doma vodní kámen a nevíte co s ním.

Jak ho použít?

Podívejme se hned na dvě možnosti, jak citron se sodou využít. První metoda je velmi jednoduchá. Stačí když citron rozkrojíte na polovinu a posypete ho dostatkem jedlé sody. Potom ho vezměte a začněte s ním jezdit po povrchu. Soda bude fungovat jako čisticí písek a spolu se silou citronu odstraní vše. Ideální hlavně na skutečně usazenou špínu a zažranou mastnotu. Tento postup se hodí třeba na rošt trouby nebo grilu, ale i na sporáky, nebo spálené nádobí.

Druhou metodou je použití šťávy z šesti citronů, ve které se rozmíchá hrst jedlé sody. Tento ekologický čisticí přípravek můžete použít na běžně znečištění povrchy, jako je třeba vaše kuchyňská linka, mikrovlnná trouba, nebo jakákoliv další místa, která chcete mít jak čistá, tak dezinfikovaná. Stačí namočit hadřík a danou plochu jemně utřít. A je hotovo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]