Nejtlustší baletka na světě boří mýty. Svou pílí si získala srdce milionů lidí na sociálních sítích

Fotografie: iStock

Ve světě plném stereotypů se najde jen málo lidí, kteří mají dost odvahy na to, aby překonali bariéru a zazářili bez ohledu na to, jak „odlišně“ je lidé vnímají.

Jedním z těchto odvážlivců je mladá dívka, která všem dokázala, že při baletním tanci na velikosti nezáleží. I když je většina baletek hubená, nemusí to nutně znamenat, že člověk musí mít určitou velikost, aby mohl baletní tanec dělat. Vždycky chtěla tančit balet, a svou nadváhu nepovažovala za důvod, aby přestala sahat po svých snech. V roce 2017 učinila odvážné rozhodnutí a založila si profil na Instagramu. Spousta dětí z její školy měla na této sociální síti alespoň tisíc sledujících, a tak se o to snažila i ona.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lizzy Howell (@lizzy.dances)

Sdílela video, na kterém tancuje balet

To, co udělala mladá američanka Lizzy Howell, bylo nejodvážnější a nejlepší rozhodnutí, které rozbilo stereotypy v baletním tanci. Spousta lidí na internetu ji chválila za její talent a půvab. Její originální video, které nahrála na svůj účet na Instagramu, má nyní asi půl milionu zhlédnutí a různých pozitivních komentářů, které jí naplnily srdce. Její neuvěřitelný talent inspiroval mnoho dívek, aby měly odvahu jít si za svými sny, ať už jsou hubené, nebo ne. Velikost ve skutečnosti vůbec není problém!

Rodina ji podporovala

Lizzy bylo pouhých pět let, když její matka zemřela při tragické autonehodě. Pěstounskou péči o ni dostala její prateta Linda spolu s jejím prastrýcem. Od té doby se Linda starala o to, aby se Lizzy zapojila do různých mimoškolních aktivit, jako je fotbal, pozemní hokej a tanec. Rodina ji podporovala v tom, co chtěla dělat, ale bohužel se setkala s učiteli baletu, kteří jí radili, aby zhubla a mohla získat lepší role.

Nebyli příliš přesvědčeni o tom, že se v budoucnu prosadí jako profesionální baletka. Lizzy je neposlechla. Věděla, co v životě chce, a byla odhodlaná toho dosáhnout. Když se vydala na cestu tanečnice bořící stereotypy, její dobrodružství bylo celé zachyceno na jejích účtech na sociálních sítích, kde tisíce sledujících inspiruje její neustálý boj za svůj sen. Je to vskutku neuvěřitelná tanečnice!

Na sociálních sítích jí sleduje milion lidí

Lizzy si kvůli své stoupající slávě stále ještě nezvykla na to, že ji někdo poznává na veřejnosti, ale je ráda, že se setkává s dalšími dívkami, které jsou z ní také nadšené. „Když jdu na taneční sraz, všechny ty holčičky jsou tak nadšené, že se se mnou mohou setkat. Je to úžasné, ale jsem z toho nervózní,” svěřila se. Na Instagramu ji v současné době sleuje přes 200.000 lidí a na TikToku více než 900.000 sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lizzy Howell (@lizzy.dances)

Nechtěla být vzorem pro mladé

Mladá baletka si nikdy nekladla za cíl být vzorem pro mladou generaci tanečníků. „To s tím vzorem je divné, protože já jsem normální. Jsem jen holka z Milfordu ve státě Delaware, která je jen trošku větší.” Když to Lizzy říká, neustále během rozhovoru připomíná, že teď boří stereotypy a konečně si to uvědomuje: „Myslím, že jsem vzorem, protože jsem prostě sama sebou.”

Lizzy si to možná neuvědomuje, ale pomalu mění pohled na spoustu tanečníků, zejména těch, kteří jsou omezováni kvůli stereotypům. Její neuvěřitelný talent a neutuchající vášeň pro tanec z ní udělaly inspiraci. Podívejte se, jak Lizzy předvádí své pohyby ve videu níže!

Zdroj: Seeitlive