Pošťačka si na své doručovací trase oblíbila pitbula. Po smrti jeho paničky jí bylo hned jasné, co musí udělat

Fotografie: Unsplash

Psi obvykle nemají pošťáky v oblibě, alespoň tak nám to ukazují filmy. Tento příběh však svědčí o naprostém opaku.

Ve skutečnosti se mnoho doručovatelů pošty a balíků s domácími zvířaty naopak spřátelí, jelikož se vídají velmi často. Řidička a pošťačka Katie Newhouser miluje psy. Na své trase jich potkává hodně. Velmi si však zamilovala hlavně pitbula, který si úplně stejně oblíbil také ji. Katie přiznala, že prý vždy začal zvesela štěkat, jakmile se k němu blížila. Poté jí dokonce skočil do auta hned, jak otevřela dveře.

Přátelili se spolu

Katie se vzhledem k situaci pochopitelně spřátelila nejen s pitbulem jménem Leo, ale také s jeho majitelkou Tinou. Ta jí pověděla o tom, jak syn našel jejich psího miláčka, když byl ještě malé opuštěné štěňátko. Museli mu nahrazovat mateřské mléko krmením z láhve. Tina a Leo si byli velmi blízcí a prý dělali úplně všechno společně. Katie věří, že Leo na svou původní paničku nikdy nezapomene.

Fotografie: Unsplash

Rozdělil je osud, když Tina v červenci roku 2017 zemřela. Tuto smutnou zprávu se pochopitelně dozvěděla i Katie. Nejprve byla v šoku, pak se však začala zajímat hlavně o to, co bude s Leem. Spojila se proto se synem Tiny a zeptala se ho, zda se o jejich pejska postará. Ten mu ale nemohl dát péči, jakou si zasloužil. Ne, že by nechtěl, byl však aktivním mariňákem, tudíž se o něj starat nemohl.

Rozhodla se pro adopci

Katie měla sice doma již tři psy, přesto se rozhodla, že si Lea adoptuje. Z počátku to prý pro něj bylo opravdu matoucí, po nějaké době si však pitbul na nový domov a milující paničku zvykl. Podle pošťačky jsou s jejím dalším psem Moosem nerozlučná dvojka. S fenkou Bailey si prý na sebe museli nějakou dobu zvykat, nyní je ale všechno v naprostém pořádku a pejsci si společně hrají.

Fotografie: Flickr

Je znát, že Leovi panička chybí, ale v novém domově se mu opravdu líbí. Podle Katie se atmosféra v jejím domě proměnila právě ve chvíli, kdy si vzala na starost dalšího pejska. Všichni jsou však takto spokojení a Leo už po původní paničce tolik neteskní. Daří se mu dobře, protože do lepších rukou se dostat určitě nemohl.

Zdroj: The Animal Club

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]