Někdo vyhodil psa do popelnice v zavázaném sáčku. Přežil díky včasné reakci kolemjdoucího

Fotografie: Hadonos / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Opravdu krutě se zatím neznámý člověk zachoval k malému pejskovi, kterého zavázal do sáčku a hodil do popelnice. Zvíře se nyní zotavuje v péči ochránců.

Informaci o pejskovi nalezeném v kontejneru přinesl web TheDodo. Jen díky pozornému kolemjdoucímu se nakonec podařilo zachránit pejska, jenž však měl namále. Někdo jej v zavázaném sáčku vyhodil do kontejneru. Naštěstí jeho zoufalé volání zaslechl muž a přivolal pracovníky ze záchranné stanice. Po vytažení pejska z kontejneru se však zdálo, že přišli pozdě.

Mysleli si, že pejsek už nežije

Na místo, kde kolemjdoucí zaslechl nářek psa z kontejneru, se ihned vydali pracovníci z TullahomaAnimalShelter, dobrovolnické organizace starající se o opuštěná zvířata. David Reed a Chris Cabral uviděli na dně kontejneru jen bílý sáček. Žádné zvuky z něj nevycházely. Pomocí háku se jim podařilo sáček z kontejneru vytáhnout. Když jej otevřeli, uviděli malého pejska, jenž se nehýbal. Nejprve si mysleli, že přišli pozdě, pak si však všimli, že pejsek stále dýchá.

Rychle s ním spěchali k veterináři, který udělal maximum proto, aby vysíleného a vyhladovělého psa zachránil. Nalezený pejsek dostal jméno Oscar a po pár dnech se dostal z nejhoršího. I přesto je však stále velmi slabý a nejraději pospává zabalený do kopy přikrývek. Jeho zdraví se však díky maximální péči neustále zlepšuje. Oscar se nyní zotavuje v dočasné péči a pracovníci organizace byli doslova zahrnuti nabídkami o adopci tohoto roztomilého pejska.

Pes žil dlouhé měsíce se zaseknutou krabicí na hlavě. Ochránci zvířat ho společně zachránili

Lidé ho chtějí, ale zatím musí zůstat v útulku

Jeho příběh je totiž natolik srdcervoucí, že proběhnul i médii. Jak však informoval útulek na svých sociálních sítích, nemohou prozatím Oscara uvolnit k adopci, protože je stále součástí kriminálního vyšetřování.Uvědomujeme si, že se mu dostalo hodně pozornosti, novinek a velmi si vážíme toho, že tolik lidí je ochotných otevřít své domovy tomuto malému chlapečkovi. V tuto dobu ho však nejsme schopni umístit. V pěstounském domově je o něj dobře postaráno,“ napsali pracovníci útulku.

Zároveň vyzvali veřejnost, aby jim poskytla informace, pokud Oscara nebo jeho majitele znají. Případ se totiž stále vyšetřuje a nepodařilo se zjistit, kdo psa takto nelidsky vyhodil do kontejneru. Dokud nebude vyšetřování uzavřeno, bude Oscar v péči organizace. Už teď je však jasné, že na něj čeká milující rodina, která mu dá domov, hned jak to jen bude možné. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o záchraně pejska, který žil více než rok s krabicí na hlavě.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]