Srdce 3leté holčičky nebilo 12 minut, ale nebojácná matka udělala vše pro záchranu života své dcery

Fotografie: Pixabay

Každý člověk by se měl naučit dávat první pomoc jak dítěti, tak dospělému člověku. Díky tomu totiž může zachránit život někomu z rodiny nebo cizí osobě, která zrovna potřebuje pomoct.

Jakmile je někomu špatně, v mnoha případech potřebuje i lékařské ošetření. Bohužel ne vždy je možné mít nablízku lékaře nebo někoho, kdo se o dotyčnou osobu postará, a stávají se situace, kdy člověk potřebuje akutní první pomoc. První pomoc bohužel neumí podat každý, ale všichni lidé mají možnost se ji naučit, díky tomu totiž mohou zachránit život někomu blízkému.

Zábavná oslava s přáteli

Když se má konat oslava, většina lidí se na tento den těší, jelikož se uvidí se svými přáteli nebo rodinou. S těmito lidmi člověk může probírat hodně témat, bavit se o životě, užít si zábavu a celkově si oddechnout od běžného života, práce a jiných povinností. Na zábavnou oslavu se těšila i Jamie se svou dcerou Alicí (3 roky).

Na této oslavě byly i ostatní děti, takže se Alice bavila se svými přáteli v bazénu a rodiče mezitím trávili čas u posezení a povídali si. Rodiče dávali na děti stále pozor, takže byly neustále pod dozorem. Po chvilce se ale začala blížit bouřka, a proto rodiče dětem řekli, aby raději opustily bazén a šly si hrát jinam.

Stačila chvilka nepozornosti

Děti rodiče uposlechly a postupně šly z bazénu ven. Maminka malé Alice se na chvilku otočila, jelikož už viděla všechny děti z bazénu venku. V daný moment však Alice nejspíš zakopla a spadla zpět do vody. Hned, jak si Jamie všimla, že její dcera není mezi ostatními dětmi, běžela rychle k bazénu. Zde uviděla svou malou dcerku a rychle ji vytáhla z vody ven.

Fotografie: Pixabay

Na malé Alici bylo vidět, že nedýchá, byla celá modrá a v bezvědomí. Jamie křičela, aby její přátelé rychle volali 911, a ona šla dávat dceři první pomoc. Naštěstí byla na místě i její kamarádka, která se živí jako zdravotní sestra, a na telefonu měli operátora ze záchranné složky, jenž jim také pomáhal.

Dlouhé oživování malé holčičky

Bylo velké štěstí, že na místě byla zdravotní sestra a Jamie věděla, co má dělat, protože oživování trvalo asi 12 minut. Až po této době se Alice poprvé nadechla. V tu chvíli přijela na místo i záchranná služba, která Alici převezla do dětské nemocnice. Zde byla Alice připojena na dýchací přístroje. Po 6 dnech jí lékaři mohli přístroj odpojit, jelikož se zdálo, že zvládne dýchat sama.

Žádné následky po nehodě

Lékaři byli ohromeni, když zjistili, že Alice může sama dýchat, mluvit, a dokonce se pokouší i o zpěv. Původně totiž čekali, že bude mít poškozený mozek i plíce kvůli tomu, že několik minut vůbec nedýchala. Alice si vůbec nepamatovala, že by spadla do bazénu, a z neštěstí si nenese žádné následky do života. Její matka Jamie tento příběh sdílela na internet, aby si rodiče uvědomili, jak je důležité umět dávat první pomoc a nepanikařit.

Zdroj: Gesellschaft