Veterinář odmítl uspat psa kvůli tomu, co mu řekl jeho bezcitný majitel

Fotografie: Depositphotos

Někdy se stává, že musí veterináři uspat zvíře poté, co prochází těžkou nemocí nebo už je jeho stav velmi vážný. Tentokrát však veterinář odmítl uspat psa, protože jeho majitel měl absurdní důvod.

Pokud chodíte pravidelně se svým domácím mazlíčkem k veterináři nebo alespoň máte rádi zvířata, jistě víte, že lidé se musí o každé zvířátko starat. Pokud si ho domů pořídí, přebírají za něj odpovědnost. Někteří lidé si ale časem usmyslí, že už jim jejich domácí malíček nedělá takovou radost jako dříve, a začnou přemýšlet nad tím, jak se zvířete zbavit.

Lidé někdy dokážou být hodně bezcitní

Určitě už jste se v životě setkali s někým, kdo jedná vcelku chladně, příliš neprojevuje svoje city ani emoce a když se rozhoduje, myslí primárně na své dobro. Mnoho takových lidí si však domů pořídí i nějaké zvíře a když přijdou na to, že se ho chtějí zbavit, nemyslí přitom na potřeby zvířete ani na to, jaké budou následky. Jednoduše chtějí dát zvíře pryč a jdou si za svým cílem.

Návštěvy u veterináře

Lidé chodí k veterináři primárně z toho důvodu, že chtějí, aby jejich mazlíčkovi bylo dobře nebo jen z prevence, aby se ujistili, že je jejich zvíře v pořádku. Jen málokdo si zajde k veterináři z toho důvodu, že se chce svého mazlíčka zbavit a nechat ho uspat. V tomto případě ale jeden bezcitný muž přišel k veterináři se svým psem a bez jakýchkoliv emocí mu sdělil svůj požadavek.

Veterinář nevěřil vlastním uším

Muž se psem jménem Holly přišel do ordinace s velice zvláštním požadavkem, který většinou vysloví jen zoufalí lidé, již chtějí svému zvířeti pomoci od trápení nebo od bolesti. Chtěl, aby lékař u Holly provedl eutanazii, protože pes neustále močí na podlahu a jeho děti už si vyhlídly jiné psy, kteří se jim líbí mnohem více.

Fotografie: Freepik

Žena, která se stará o opuštěné psy

Veterinář tento požadavek ihned smetl ze stolu, protože mu přišel hodně absurdní. O případu se dozvěděla žena jménem Melissa, která se stará o opuštěné a staré psy a založila pro ně útulek. Když se dozvěděla o Holly, jíž by mělo být podle všeho 10 až 12 let, řekla, že si ji vezme k sobě do útulku.

U Holly se časem vše zlepšilo

Na pejskovi si Melissa ihned všimla, že neumí relaxovat a že je neustále ve stresu. Po nějaké době se však Holly naučila, že se jí nic nestane, a nechala se v klidu zabalit do deky nebo začala vyhledávat lidskou společnost. Díky tomu, že pejsek nebyl utracen, si ještě může užívat několik let života v příjemné společnosti.

Zdroj: Pawmygosh