To, co se stalo, když vdova dovolila psovi nahlédnout do rakve svého páníčka, rozbrečelo tisíce lidí

Fotografie: Depositphotos

Dojemný snímek fenky, která se loučí se svým nejlepším přítelem, viděli lidé z celého světa. Fotografie se stala v momentě virální.

Třináctiletá fenka Sadie se mohla naposledy rozloučit se svým pánem Andym Beaulieuem na jeho pohřbu koncem loňského roku. Od nedávného zveřejnění fotografie na internetu se stala virální a lidé na dojemnou scénu reagují. Andy Beaulieu zemřel loni v den výročí své svatby na náhlý infarkt. Poté, co se ho odborníkům nepodařilo oživit, ležela jeho fenka Sadie vedle něj na podlaze a packou objímala jeho ruku a čumákem se jej snažila donutit k pohlazení.

Vdova byla překvapena reakcí psa

Juliin manžel dostal náhlý infarkt a v jejich domě se potácel mrtvý. Julia Beaulieu byla ze smrti svého muže velmi zdrcená, ale překvapilo ji, jak moc silně fenka reagovala. Zatímco záchranáři ošetřovali jejího manžela, než jeho tělo odvezli, Sadie přišla a lehla si vedle svého pánička a tlačila ho do rukou, jako by se chtěla nechat pohladit.

Po smrti svého pána jevila fenka známky deprese, nejedla a každý den čekala, až se vrátí domů. Když pracovníci z pohřebního ústavu navštívili rodinný dům v Abbotsfordu, Sadie tam byla. Seděla s nimi celou dobu při zařizování pohřbu. Tehdy jim rodina vyprávěla o Sadieině hlubokém vztahu k Andymu a požádala, zda by se pes mohl zúčastnit pohřbu, který se konal koncem loňského roku. Rodina fenku adoptovala, když jí bylo asi osm týdnů.

Fotografie: Freepik

Fenka přišla na pohřeb klidně, strávila se svým pánem a paní pár chvil a pak klidně odešla. Najednou byla klidná, smířená a naposledy se rozloučila. Když Sadie položila své přední nohy na Andyho rakev, pracovníci z pohřebního ústavu pořídil fotografii pro vdovu. Majitel ústavu prohlásil, že energie v místnosti byla najednou i přes veškerý smutek „úžasná“, když Sadie tak klidně přišla a rozloučila se se svým pánem.

Pes na pohřbu není raritou

Není to poprvé, co pohřební ústav dostal žádost o přítomnost domácích mazlíčků, zatím všechny pro psy. Je to jedna z mála pohřebních firem, která povoluje přítomnost domácích mazlíčků na obřadech. „Je zcela zřejmé, že psi registrují naše i své vlastní emoce,” řekl majitel agentury.

Pohřební ústav nedávno požádal rodinu, zda by mohla obrázek umístit na své sociální sítě, protože se zaměstnancům zdál velmi dojemný, a bylo mu odpovězeno, že ano. Vdova našla útěchu v tom, že má fotografii na památku. Pak se ale obrázek stal virálním. Pohřebnímu ústavu volala média z celého světa.

Fotografie: Freepik

Majitel pohřebního ústavu dodal, že vdova byla reakcí poněkud zdrcena, ale ústav a rodina byli dojati přívalem sympatií k Sadie a podporou důležitosti domácích mazlíčků v životě lidí. Před pohřbem Sadie přestala jíst a zhubla téměř 10 kg. Nebyla ve své kůži. Po rozloučení s Andym snědla pořádnou porci jídla a pomalu se vrací do starých kolejí, sdělila rodina pracovníkům pohřební služby.

Zdroj: People

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]