Bobkový list pomůže vyřešit problém s otravným hmyzem

Trápí vás doma hmyz? Pokud ano, máte několik možností, jak se ho můžete zbavit. Jednou z nich je využití síly přírody. Právě na tuto metodu se společně podíváme. Než tak učiníme, je třeba se ještě zmínit o tom, že tu jsou i další cesty.

Řada lidí často zkouší kupovat různé chemické prostředky, nebo i lapače či likvidátory. Ano, mohou účinkovat stejně dobře, ale mají i několik nevýhod. A to hlavně takové, že mohou být celkem drahé, stejně jako je tu i nevýhoda toho, že mohou být třeba pro děti nebo mazlíčky nebezpečné. Proto se podíváme na to, jak se dá hmyz odstranit i jinak.

Použijte list

Co je tou metodou, která vám pomůže hmyz z vaší domácnosti odstranit? Je to použití speciálních listů. I když se to zdá jako celkem netradiční metoda, je třeba říci, že jde o metodu, která funguje a je navíc velmi jednoduchá. A nebojte, není třeba chodit do lesa. Buď doma tento list máte, nebo se dá koupit v obchodě. Už víte, o čem je řeč? Ano, není to nic jiného, než známý bobkový list.

Kam s ním?

Jakmile jich několik máte, tak je stačí jednoduše použít. Není to rozhodně nic složitého. Stačí vzít pár lístků a ty umístit na různá místa ve vašem interiéru. Můžete je jenom tak položit na zem nebo kamkoliv jinam, nebo je lze dát třeba do látkových sáčků, které zároveň poslouží jako vhodná a zajímavá dekorace.

Dokonce existuje i možnost bobkový list zapálit a nechat doutnat, díky čemuž poslouží jako zajímavá přírodní varianta aromaterapie.

Hmyz se ho bude bát

Bobkový list má zcela unikátní vůni, která je specifická tím, že ji hmyz nemá zase až tak v lásce. Prostě mu celkem výrazně vadí. A tak pokud bobkový list někde je, stanou se dvě věci. Stávající hmyz je vypuzen a ten nový se do domu nevrátí. A může se jednat třeba o šváby, mravence, může se jednat také o moly, ale třeba i různé můry nebo komáry. Cokoliv vás obtěžuje, to může zmizet právě díky bobkovému listu.

Fotografie: Freepik, Pixabay