Internetoví podvodníci se schovávají za bankovní poradce. Na falešný email skočily už tisíce obětí

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době je velmi důležité, aby si lidé dávali velký pozor na své peníze a nevěřili každé reklamě na internetu. Za pochybnými odkazy mohou stát kybernetičtí podvodníci.

Podvodníků, kteří chtějí okrást druhé o peníze, přibývá nejen v Polsku, ale po celém světě, a je tedy potřeba, aby si lidé dávali větší pozor, kam své úspory investují. Varování před podvodníky, již se vydávají za jednu z největších bank, zveřejnil i tým pro kybernetickou bezpečnost polského úřadu pro finanční dohled. Zločinci na internetu sdílejí reklamu, která vede k falešným stránkám, a lidé tak mohou přijít o své úspory.

Falešná investiční reklama

Kybernetických podvodníků a zlodějů je stále více. Tentokrát se zaměřili na polskou banku. Tým počítačové bezpečnosti polského úřadu zveřejnil na twitteru varování před podvodníky, kteří se vydávají za PKO Bank Polish. Kyberzločinci zveřejňují a sdílejí investiční reklamy na sociálních sítích a vydávají se za jednu z největších bank v Polsku.

Po rozkliknutí jejich odkazu se objeví falešná bankovní stránka. Poté podvodníci vyzývají uživatele, aby se zaregistrovali a investovali své úspory. Tým pro kybernetickou bezpečnost v Polsku však varuje, že se jedná o pokus o podvod, a vyzývá občany k opatrnosti. V dnešní době je zvýšená opatrnost na místě nejen v Polsku, ale i v České republice.

Po telefonu se vydávala za policistku. Důchodkyni nařídila, aby do popelnice dala 101 000 Kč a šperky

Jak se chránit před podvodníky

Nejen u našich východních sousedů internetoví zločinci neustále zdokonalují své metody. Většinou se snaží vydávat se za různé platformy, například bankovnictví, e-shopy, ale i správce e-mailů nebo provozovatele telefonních sítí. Na všech webových stránkách bank naleznete upozornění, abyste s nikým nesdíleli a nikam neukládali přihlašovací údaje, ani hesla k účtům. To je bezpečnostní zásada číslo jedna. Další ochranou před podvodníky jsou obtížná hesla skládající se z velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků.

Fotografie: Freepik

Používejte také různá hesla pro různé účty a pamatujte na jejich pravidelnou změnu. Bankovní aplikace byste měli stahovat a aktualizovat pouze přes Google Play či App Store. Při přihlašování k bankovnímu účtu také zkontrolujte, zda máte v liště vlevo visací zámek. To znamená, že je vaše připojení bezpečné. V telefonu i počítači používejte antivirové programy a neklikejte na odkazy z neznámého zdroje. Podezřelé zprávy lze ověřit kontaktováním banky, telefonní společnosti nebo poskytovatele služeb. V neposlední řadě pamatujte, že i PIN ke kreditní kartě byste měli znát jen vy.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*