Vyzrajte na pomalý internet v domácnosti. Drobné změny dokáží doslova zázraky

Fotografie: Depositphotos

Pokud si doma chcete něco stáhnout nebo nahrát na internet, ale připojení je tak pomalé, že tuto činnost brzy ukončíte, možná byste se měli pokusit váš internet zrychlit.

Jestliže si doma musíte často kontrolovat rychlost připojení k internetu, pravděpodobně s ním máte problém a jistě byste ho rádi brzy vyřešili. Většina lidí si při opakovaném problému s internetem vybere nového poskytovatele. V dnešní době máte možnost si vybrat i různé typy připojení. To však situaci nemusí vyřešit. Abyste si polepšili, můžete vyzkoušet několik triků, které by vám měly pomoci.

Podívejte se na připojená zařízení

V případě, že se vám zdá, že máte velice pomalý internet, možná jsou k němu připojená i cizí zařízení, která vůbec neznáte. Velice často se to stává v momentě, kdy nemáte nastavené heslo na wifi. Může se k vám tak připojit celá rodina z vedlejšího bytu. Cizí zařízení odpojte a ponechte připojená jen ta, která jsou z vaší domácnosti.

Fotografie: Pixabay

Dejte modem na správné místo

Nesprávně umístěný modem dokáže ovlivnit kvalitu připojení k internetu více, než si pravděpodobně myslíte. Vždy je potřeba dát ho na takové místo, aby bylo připojení rychlejší. V ideálním případě se jedná o prostředek bytu nebo místnost, v níž máte počítač. Mezi počítačem a modemem by měl být prázdný prostor, který nebude nic rušit, a neměla by se mezi nimi nacházet ani zeď.

Programy a funkce

Připojení k internetu potřebuje i paměť, aby mohlo být dostatečně rychlé. Veškeré programy, které nepoužíváte, odstraňte. Díky tomu získáte prostor pro lepší připojení. Hned poté si zapněte antivirový program. Viry totiž umí využívat paměť počítače a zpomalují rychlost připojení. Pravidelně provádějte scan počítače a snažte se zbavit všech virů. Pokud byste nechtěli některé programy odstraňovat, přesuňte je například na paměťovou kartu.

Fotografie: Pixabay

Udělejte rychlostní test

Většina lidí se uchýlí k rychlostnímu testu v momentě, kdy mají pomalý internet, nebo když nefunguje tak, jak by měl. Vždy udělejte test na dvou různých zařízení, která jsou připojená ke stejné síti. Jestliže budou oba výsledky nízké, kontaktujte svého poskytovatele internetu. Může se jednat o pouhou dočasnou vadu. Pokud by byl výsledek nízký jen u jednoho zařízení, pravděpodobně bude problém s ním. Před testem ukončete všechna aktivní stahování z internetu a zavřete všechny záložky. Poté můžete začít s kontrolou rychlosti připojení.

Zdroj: Cnet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]