Efektivní a snadný úklid podle profesionálů ocení každá hospodyňka

Úklid nepatří mezi činnosti obzvlášť oblíbené. Přesto jej musí celá řada domácností provozovat, aby se udržela jistá míra hygienické čistoty. Pakliže nemáte uklízení v lásce a chtěli byste si jej usnadnit, máme pro vás pár vychytávek, které přijdou jistě vhod. Ušetří vám tolik cenný čas, který můžete raději strávit s blízkými.

Praktické vychytávky ohledně úklidu

Zde je několik snadných tipů, jak si uklízení určitých částí bytu usnadnit:

  • Na žaluzie stará ponožka: nevíte snad co se starými ponožkami? Pak máme řešení. Vyzkoušejte pomocí ponožky vyčistit hůře dostupná místa na žaluziích. Jednoduše ji nasaďte na ruku, můžete i navlhčit saponátem a čistěte dílek po dílku.

  • Na zaschlé a ulpívající nečistoty alobal: máte potíže s odstraněným zaschlých a připečených zbytků jídla na plechu po pečení? Pak je skvělým pomocníkem obyčejný alobal. Z něj si utvořte kuličku, navlhčete místa, která jsou znečištěná a pomocí alobalové kuličky zbytky jídla odstraňte.
  • Na mosaz kečup: pokud máte doma mosazné nádobí, které potřebuje vyčistit, použijte vaše oblíbené ochucovadlo k pokrmům – kečup. Stačí nanést tenkou vrstvu na nádobí a pak setřít vlhkým hadříkem.

  • Na okenice jedlá soda a ocet: na okenice a okenní drážky je výborná směs jedlé sody a octa. Z těchto ingrediencí si vytvoříte pastu a nanášíte na znečištěná místa. Necháte působit asi deset minut a pak setřete čistou vodou.

Kuchyňské utěrky s octem na toaletu a zubní pasta na vodovodní kohoutek

Pakliže budete chtít bělejší a zářivou záchodovou mísu, vyzkoušejte namočit kuchyňské utěrky do octa a přiložte je na okraje vnitřního prostoru toalety, nechte působit několik hodin a pak odstraňte. Ocet skvěle pomůže povrch vybělit a odstraní ulpívající nečistoty. Výborným pomocníkem je i zubní pasta, která dokáže vyleštit vodovodní baterii, postačí trochu pasty nanést pomocí suchého hadříku na její povrch, několikrát přetřít a kohoutek bude jako nový.

Jak pomohou gumové rukavice a pěna na holení

Pracovní gumové rukavice jsou perfektním pomocníkem k odstraňování chlupů vašich domácích mazlíčků z potahů na nábytku. Pěna na holení zase dobře poslouží k vyčištění povrchů z nerez oceli. Vyleštíte s ní tedy účinně například lednici, nebo jiné spotřebiče. Postačí nanést tenkou vrstvu na materiál pomocí houbičky, jemně rozetřít a poté jen opláchnout vodou.

Na poškrábaný nábytek ořechy a na lesklé nádobí čistý alkohol

Nalezli jste snad na svém dřevěném nábytku stopy škrábanců? Pak je zkuste vyleštit pomocí vlašských, či para ořechů. Mikrovlnnou troubu, toustovač, nebo třeba varnou konvici pak skvěle vyleštíte prostřednictvím čistého alkoholu, kterým trochu polejete suchý hadřík. Nejlepší je pro tyto účely použít vodku. Vaše spotřebiče pak budou jako nové.

Fotografie: Instagram, Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]