Obyčejná mince z trouby odstraní odolné nečistoty. Funguje stejně dobře jako komerční čističe

Fotografie: SvětKreativity

Čištění připálené trouby někdy může být noční můrou. Pokud ji pravidelně nečistíte, může být těžké zbavit se připeklých usazenin. S tímto trikem to ale jde snadno.

Špinavá trouba má na vnitřních površích nahromaděné nečistoty a zbytky připáleného jídla. Nejenže taková trouba moc hezky nevypadá, ale může dokonce ovlivnit chuť a kvalitu připravovaného jídla. V některých případech může představovat dokonce i riziko požáru, pokud se nahromaděné nečistoty na topných tělesech nebo jiných částech trouby vznítí. Proto je důležité troubu pravidelně čistit, abyste zajistili její bezpečné a efektivní fungování. Na silné „připečeniny“ se vám pak bude hodit trik s mincí.

Použijte komerční čistič na trouby

Před samotným čištěním nechte troubu vychladnout a nejprve odstraňte běžnou špínu. Na trhu je mnoho různých značek čističů na trouby a obvykle se dodávají ve spreji. Jednoduše postupujte podle pokynů na štítku a naneste čistič na vnitřek trouby včetně dvířek, roštů a topných těles. Nechte čistič působit doporučenou dobu a poté ho otřete vlhkou houbou nebo hadříkem.

Vyrobte si domácí čistič na trouby

Pokud se používání komerčních čisticích prostředků vyhýbáte, můžete si vyrobit svůj vlastní z domácích surovin. Smíchejte stejné díly jedlé sody a vody, abyste vytvořili pastu, a poté ji naneste do vnitřku trouby. Nechte pastu působit několik hodin, ideálně přes noc. Poté pomocí houby nebo kartáče odstraňte špínu a zbytky jídla.

Použijte parní čistič

Další možností je použít k čištění trouby parní čistič. To může být zvláště účinné při odstraňování odolných nečistot a zbytků jídla. Jednoduše naplňte parní čistič vodou a postupujte podle pokynů pro aplikaci páry do vnitřku trouby. Nechte páru několik minut pronikat do špíny a poté pomocí houbičky nebo kartáče odstraňte změklou špínu.

čištění trouby
Fotografie: Freepik

Trik s mincí na ty nejodolnější usazeniny

Troubu jste vyčistili, ale přesto vám v ní stále zůstaly tvrdé připečené usazeniny, se kterými nejde hnout? Postříkejte připáleninu čisticím prostředkem a vezměte si jakoukoliv minci. Tu na připáleninu položte a začněte ji drhnout. Uvidíte, jak jednoduše to s mincí půjde. Je to mnohem rychlejší a méně namáhavý způsob, jak odstranit nejodolnější připáleniny. Žádná houba ani drátěnka si s nimi tak dobře neporadí. Pak už jen stačí povrch opláchnout a vysušit.

Používejte rukavice a dobře větrejte

Při čištění trouby vždy používejte rukavice a pracujte v dobře větraném prostoru, abyste se vyhnuli vdechování výparů. Obzvlášť pokud používáte komerční čističe trouby. Běžnou špínu odstraníte rychle a trik s mincí pak pomůže s tím nejhorším. Trouba tak bude opět zářivě čistá, bez velké námahy. Pokud ji budete pravidelně čistit, mince už nebude ani potřeba.

Zdroj: Genialne

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*