Inovativní postup čištění trouby vám ušetří tolik času, že nebudete vědět, co s ním. Za vyzkoušení nic nedáte

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte troubu, tak víte, že je třeba ji pravidelně čistit, jinak by to byla za nějaký ten pátek velká katastrofa. Tento trik vám s tím velmi pomůže.

Jak často čistíte troubu? Asi se snažíte jen tehdy, kdy je to opravdu nutné a nikdo se vám ani divit nemůže. Je to totiž vcelku hodně náročný proces, při kterém se člověk nadře a stejně výsledek není ani vidět. Proč si celou tu dřinu ovšem nezjednodušit? Tento trik vám nejen proces urychlí, ale navíc zabírá skutečně efektivně. Sami si to zkuste a uvidíte.

Tajemství tkví v tabletách do myčky

Ano, možná to zní trochu netradičně, ale efektivně vyčištěnou troubu můžete získat jen díky jedné tabletě do myčky. Konkrétně tedy potřebujete jedny rukavice, tabletu do myčky a misku s horkou vodou. A co s tím vším? Tabletu si vezměte a odstraňte z ní ochrannou fólii. Do misky si nalijte trochu horké vody a z jedné strany do ní tabletu položte.

Fotografie: Ilja Klutman / Creative Commons / CC BY-NC-SA

Poté ji vezměte za suchou stranu a s tou mokrou začněte přejíždět po skel od trouby. Mastnota a veškeré usazeniny půjdou okamžitě dolů, ani nebudete vědět jak. Na dočištění použijte třeba hadřík z mikrovlákna, který jemně navlhčíte a vyčištěnou plochu s ním přejedete. Ten samý postup proveďte i s dnem trouby a všemi jejími částmi.

Dá se využít i na něco jiného?

Vyčistěte s tabletou i plech na pečení

Pokud se vám na něj něco připeklo, vám se to v daný moment nechtělo uklízet a následně to již nešlo dolů, jedna tableta to může vyřešit. Nalijte do plechu horkou vodu, rozdrťte v něm tabletu a nechejte přes noc odležet. Ráno jen smyjte houbičkou a plech bude jako nový. Jen se jej nebojte opláchnout i několikrát za sebou, aby na ně nezůstaly žádné chemikálie.

Fotografie: Unsplash

Zápach z pračky či odpadu

Stává se vám, že oblečení z pračky vytahujete smradlavé a při ponechání oddělaného odpadu v kuchyňském dřezu se line okamžitý zápach? Obojí může vyřešit tableta do myčky. V případě pračky ji nechejte vyprat na prázdno a vložte do ní dvě tablety. Co se týče odpadu, rozdělte ji na půl a postupně vložte do odtoku. Zalévejte vařící vodou z varné konvice a nechejte špínu pěkně vypálit. Poté omyjte obyčejným octem a po zápachu nezbyde nic.

Krásně bílé prádlo i závěsy

Už vás nebaví se dívat na zašedlé kousky drahého oblečení či vašich závěsů? Nevadí, opět vám stačí nakombinovat horkou vodu s jednou až dvěma tabletami a máte po problému. Tento trik se ovšem hodí jen na bílé kousky oděvů, barevné by nejspíše vybledly. Tabletu nechejte rozpustit v teplé vodě a přihoďte do pračky s bílým prádlem. Po vyprání se nebudete stačit divit.

Fotografie: Unsplash

Kovové nádobí bude opět jako nové

Jestliže máte problém s nádobím, jež se vám přestává lesknout a není už takové, jako bývalo dříve, opět vám pomohou tablety. Jednoduše vytvořte vodní roztok z teplé vody a rozpuštěné tablety, do tohoto dané kusy nádobí vložte a nechejte nejlépe přes celou noc odležet. Ráno důkladně omyjte vodou a nádobí se bude lesknout jak ještě nikdy.

I WC budete mít jako z hotelu

Tento trik vám zabere jen jednu noc, kdy záchod stejně používáte minimálně a nebo vůbec. Tabletu do myčky vhoďte do záchodu a ráno po spláchnutí jej uvidíte nejen voňavý a lesklý, ale navíc absolutně bez vodního kamene. To samé můžete provést i tak, že tabletu vhodíte rovnou do nádržky na toaletní vodu. Následným spláchnutím se záchod pročistí. i zevnitř.

Zdroj: Goodhousekeeping, YouTube / Il Rifugio Perfetto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]