TIP: 6 kroků, jak pořádně vyčistit kabelku uvnitř, tak aby vypadala jako nová

Pokud už je vaše kabelka v takovém stavu, že máte obavu ji otevřít na veřejnosti, pak skutečně nadešel nejvyšší čas s tím něco udělat. Říká se: chceš-li se dozvědět, zda je žena pořádná či nikoliv, otevři její kabelku a podívej se dovnitř.

Pokud je v ní chaos, nepořádek, drobky, papírky…nepomůže ani značková kabelka a značkový parfém uvnitř. Kabelka se nečistí pouze z horní strany, ale pořádek a čistota se udržuje i uvnitř. Jak na to?

  1. Inventura kabelky

Nejdříve pochopitelně vytáhněte veškerý obsah kabelky a věci roztřiďte. Letní lesk na rty vám bude na podzim asi houby platný. Dejte pryč všechny věci, které nebudete nutně potřebovat. Prohlédněte i veškeré kapsičky a přihrádky.

  1. Převraťte podšívku

Vytáhněte podšívku z kabelky jakoby ven. Vysypte veškeré drobečky. Klidně použijte i vysavač a vnitřek zbavte nečistot. Podšívku vyčistěte houbičkou namočenou do mýdlové vody. Moc ji nezmáčejte, aby se nesrazila.

  1. Kompletní čištění

Když už kabelku budete čistit zevnitř, určitě si zaslouží péči i zvenčí. Dbejte pokynů výrobců především u kožených kabelek a přesvědčte se, že používáte správné přípravky.

  1. Odstraňte fleky

Občas se stane, že jsou uvnitř kabelky nevzhledné fleky od tužky na oči, rtěnky, propisovačky apod. Pokuste se pomocí vody a octa fleky vyčistit.

  1. Vysušte vnitřek

Vnitřek kabelky vysušte pomocí papírových utěrek, pokud to nebude stačit, můžete použít fén na vlasy a vysušit látku studeným (maximálně vlažným) vzduchem. Nefoukejte na látku příliš zblízka.

  1. Nakonec vůně

Na vyčištěnou podšívku kabelky můžete nanést trochu oblíbeného parfému. Po otevření kabelky bude nejen čitá, uspořádaná, ale i krásně provoněná.

Rada na závěr

Nemá-li vaše kabelka dostatek kapsiček a přihrádek, ušijte si (nebo kupte) stylová pouzdra. Jedno na šmínky, další na klíče, brýle apod. Odlišit je můžete od sebe barevně. Tak se nestane, že budete půl hodiny v kabelce lovit drobné předměty, a také podšívka se bude méně špinit.

Obrázek: pixabay