Chlapec místo ryby vylovil dávno ztracenou kabelku. Její obsah ho dohnal k slzám

Fotografie: Depositphotos

Opravdu nevšední úlovek si může připsat na konto teprve 11letý rybář. Na háček se mu chytla přes dvacet let ztracená dámská kabelka.

Brodie Brooks ten den slavil narozeniny a dostal svůj první rybářský prut. Se svým strýcem a několika přáteli se vydali rybařit na jezero. Strýc Brodieho zasvěcoval do rybářského umění. Chlapec si ten den opravdu užíval a čekal na svůj první životní úlovek. A pak se mu zdálo, že se na háček chytla ryba. Musela být hodně velká, protože se Brodie začal bát o svůj nový prut, jak se pod tíhou prohýbal.

Z vody nevytáhl očekávanou rybu

Jeho strýc byl však zkušený rybář a hned poznal, že z vody netahají živou rybu. Pomohl Brodiemu vytáhnout úlovek z vody. K velkému překvapení všech se za háček zachytila velká dámská kabelka. Strýc poznamenal, že místo ryby chytil Brodie poklad a to se rozhodně nestává každý den. Brodie však v první chvíli cítil trochu zklamání, těšil se na první rybu. Obsah kabelky ho však na závěr ujistil, že lepší úlovek mít nemohl.

Ben Myers, strýc Brodieho, žil v oblasti celý život a tak doufal, že by se mu mohlo podařit zjistit, komu kabelka patří. Anderson v Jižní Karolíně je poměrně malé město a Ben zde většinu lidí zná, alespoň od vidění. Zdálo se , že kabelka ležela na dně jezera dlouhou dobu. Přesto byla stále zachovalá a tak se pustili do zkoumání jejího obsahu.

Majitelku kabelky strýc poznal

Vyskládali tedy obsah kabelky a věci dali na slunce, aby se vysušily. Byla tu peněženka, líčidla, fotografie, maturitní diplom i doklady. Nejprve Ben prozkoumal fotografie. Na některých bylo malé miminko a na jedné byly dvě usmívající se ženy. Benovi se zdálo, že jednu z nich poznával, ale nebyl si tím jistý. Nakonec se jim podařilo opatrně otevřít maturitní diplom, kde bylo jméno majitelky.

Nebylo už pochyb, přestože na dokladu bylo ještě dívčí jméno, April Bolt. Ben věděl, že je to rodinná přítelkyně, kterou však již deset let neviděl a nevěděl, kde teď bydlí. Měl však kontakt na manželku Aprilina synovce a hned jí zavolal. Ta kontaktovala April a zeptala se jí, jestli náhodou před lety neztratila kabelku. April se při té zprávě zatajil dech. O kabelku skutečně přišla a to před 25 lety.

Kabelka zmizela z rybářské lodi

Tehdy byla se svým manželem na lodi, nechala ji tam, protože se šli najíst na břeh. Když se později vrátila na loď, kabelka byla pryč. Pamatuje si, jak podezírala rybáře, že ji kabelku museli ukrást a jak to tehdy oplakala. V té době bylo jejímu synovi 15 měsíců a všechny jeho fotografie z té doby měla právě v kabelce. Navíc musela vyřizovat zablokování kreditních karet, kterých měla v kabelce několik a o středoškolský diplom si musela znovu zažádat.

Když se jí všechny věci dostaly zpět do rukou, bylo to jako cestovat zpátky v čase. Vynořily se dávno zapadlé vzpomínky. Dokonce tu byla i rtěnka, kterou velmi milovala. Byl to její oblíbený odstín, později už se jí nikdy nepodařilo sehnat tuto přesnou barvu. Vše bylo velmi dobře zachováno a April se se svým znovunalezeným pokladem pochlubila na sociálních sítích.

Jaké je pravděpodobnost, že v jezeře ulovíte kabelku a ještě i víte komu patří. Navíc se ukázalo, že Brodie chodí se synovcem April do školy a znají se. Brodie byl nakonec nadšený, přesto, že rybu už ten den nechytil, uvědomil si, že vylovil něco opravdu vzácného. Alespoň pro April, kterou jeho úlovek opravdu dojal a vrátil ji na chvíli zpět do mládí.

Zdroj: InspireMore

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*