Puberťák našel na parkovišti ztracenou kabelku a vypátral majitelku. Ta jeho laskavost náležitě ocenila částkou 390 000 Kč

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 2.0

Puberťák našel na parkovišti u obchodu dámskou kabelku a rozhodl se vypátrat její majitelku. Za svůj skutek byl odměněn tak, jak by nikdy v životě nečekal.

Sedmnáctiletý puberťák ze San Diega udělal něco, co se jen tak nevidí, zvláště u teenagerů. Na parkovišti u obchodu našel kabelku, jejíž obsah byl plný peněz. Napadlo by vás, že si mladý muž peníze nechá a tašku vyhodí někde do odpadků, ale stal se přesný opak. Udělal dobrý skutek, za který nic neočekával zpět. Přesto mu jeho čin změnil život.

Našel majitelku ztracené kabelky

Adrian Rodriquez našel na parkovišti u obchodu zelenou kabelku, která obsahovala vše, co od dámské tašky můžete očekávat. Peněženka však byla plná peněz a také kreditních karet. Adriana ani na vteřinu nenapadlo, že by si svůj nález ponechal, místo toho kabelku odnesl její majitelce.

Eliana Martin, žena, která tašku ztratila, však nebyla v danou chvíli doma. Adrian tedy kabelku nechal u její spolubydlící. Eliana byla štěstím bez sebe, zároveň ji však mrzelo, že nezastihla tohoto chlapce s dobrým srdcem. Naštěstí byl zachycen na kameru u vchodových dveří, a ona tak mohla vypátrat jeho identitu.

Pomohly sociální sítě

Eliana a její spolubydlící zveřejnily fotografie puberťáka na sociálních sítích s prosbou o jeho vypátrání. Sociální sítě v tomto případě zafungovaly skvěle. Jeden z uživatelů internetu chlapce poznal a Elianě se ozval. Pak šlo vše ráz naráz. Eliana získala na Adriana kontakt a mohla se mu tak odvděčit za jeho laskavost.

„Moje máma mi od mala vždy říkala, abych dělal správné věci, i když mě nikdo nevidí,“ uvedl skromně Adrian. „Nečekal jsem nic na oplátku, opravdu. Kdyby někdo našel moje věci, také bych chtěl, aby mi je přinesl zpět.“ Tím ale dobré zprávy neskončily. Eliana zorganizovala veřejnou sbírku, aby Adrianovu laskavost náležitě ocenila. Složilo se přes 700 dárců. Výsledná částka činila kolem 17 000 dolarů (v přepočtu asi 390 000 Kč).

Zdroj: Goodnewsnetwork