Matka se v Lidlu ocitla v situaci, kterou byste nepřáli ani nepříteli. Cizí zákaznice ji zachránila

Fotografie: Depositphotos

Mladá maminka se svěřila na TikToku s nedávným zážitkem, který se jí stal při běžném nákupu. U pokladny ji zachránila úplně cizí žena. Dodnes tomu nevěří.

Ekonomická krize zdá se dopadá i na obyvatele tradičně bohatých států. Mladá maminka z Velké Británie se ocitla v nezáviděníhodné situaci, když měla zaplatit u pokladny v řetězci Lidl. Ukázalo se, že na své kartě nemá dostatek peněz. Už se viděla, jak postupně vrací zboží, které potřebovala pro své děti, do regálů. Pak se však objevila neznámá žena a celou situaci zachránila.

Jen těžko vychází se svými příjmy

Mladá maminka Beth, vystupující na sociální síti Tik Tok jako „boowitchy“, se podělila o neuvěřitelný zážitek při nakupování. Emotivní video už zhlédly desetitisíce lidí. Tato tiktokerka si neprochází právě nejlepším obdobím. Její finanční situace není dobrá a musí šetřit úplně na všem, a to včetně nákupů potravin. Na týden má jen velmi omezenou částku na potraviny pro čtyřčlennou rodinu.

Ani ta jí však tentokrát nestačila, protože se z její karty strhlo více peněz, než čekala. I když si týdenní nákup dobře propočítala, u pokladny v Lidlu se ukázalo, že na něj nemá dost peněz. Pro řadu lidí je právě tato situace noční můrou. Všichni se na vás dívají s pohrdlivým výrazem a vy byste se v tu chvíli nejraději propadli. Přesně takto se cítila i Beth a už se viděla, jak řeší, které potraviny opravdu nutně potřebuje a které nechá u pokladny nebo je půjde vracet zpět do regálů.

U pokladny se objevila dobrosrdečná žena

Nešťastné matky si však všimla jiná žena, která jí přispěchala na pomoc. Celý nákup za ni zaplatila svojí kartou. Beth jen nevěřícně zírala a jen těžko se bránila slzám. Dobrosrdečná žena s ní pak ještě zapředla rozhovor za pokladnami. To ji definitivně rozplakalo. „Myslela jsem, že na mě bude křičet nebo mi nadávat. Myslel jsem, že na mě bude opravdu zlá,“ řekla podle deníku Newly.

Video z obchodu rozpoutalo diskuzi. Řetězec se chlubí rychlostí prodavaček, které zákazníci nestačí

@boowitchy♬ original sound – boowitchy

Ale nic takového se nestalo, naopak. Od ženy se jí dostalo velkého povzbuzení, a dokonce jí dala další peníze navíc, aby si mohla doplnit zásoby potravin. „Připomněla mi, že to, že to mám teď těžké, neznamená, že jsem špatná matka. A že existují lidé, kteří si prošli tím samým a mohou se s tím ztotožnit. Na světě je tolik lidí, kteří si prošli tím, čím jsem si dnes prošla já,“ vykládá emotivně ve svém příspěvku.

V komentářích se pak dočkala další podpory. Mnoho lidí se také svěřilo, že i je krize těžce zasáhla a mají velké problémy vyjít se svými příjmy. Co říkáte na takové skutky laskavosti? Zdá se, že lidí s dobrým srdcem je stále dost. Svědčí o tom i jiný podobný příběh, o kterém jsem na SvětěKreativity psali. Tentokrát se v nepříjemné situaci u pokladny ocitl otec se dvěma malými dětmi.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]