14letý chlapec místo ryby vytáhl daleko významnější úlovek. Ten ho zavedl za mužem, který mu změnil život

Fotografie: Depositphotos

14letý chlapec z Minnesoty ve Spojených státech nedávno zašel na jeden ze svých dalších rybářských výletů s rodinou. Čekalo ho ale zcela jedinečné překvapení.

Connor Halsa byl na rybářském výletu se svou rodinou – a že mu skutečně něco zabralo. Se svým bratrancem vytáhli úlovek na břeh a dostali ho ke svému člunu, když se však blíže zadívali, bylo jim hned jasné, že se nejedná o obyčejnou rybu. Kupodivu to vůbec nebyla ryba, ale promočená peněženka s 20 000 SEK v hotovosti, což je přes 40 000 Kč. Můj bratranec Brandon otevřel peněženku a vyhrkl pár slov, která by se možná neměla říkat nahlas,“ prohlásil Connor pro média.

Po vylovení peněženky kontaktovali majitele

Mladíci vyndali bankovky a usušili je. Naštěstí také nalezli vizitku majitele peněženky. Jednalo se o Jimiho Denneye, farmáře z Iowy v USA. Údajně přišel o peněženku před rokem, když rybařil ve stejném jezeře. Když ho rodina z Minnesoty kontaktovala, ihned přicestoval, aby získal svoji peněženku i s penězi zpět. Jako gesto vděku dal Connorovi speciálně vyrobenou chladicí tašku a pozval celou rodinu teenagera na večeři. Také Connorovi nabídl peněžní odměnu za jeho poctivost, kterou však zdvořile odmítnul.

Všichni si užili příjemný večer

„Bylo vtipné, jak snadno jsme dokázali přijít k penězům, ale my jsme si je nevypracovali, takže jsme rádi, že se dostaly do právoplatných rukou,“ dodal Connor. Farmářovo gesto dalo celému příběhu také svoje kouzlo, protože jeho uznání šlo jednoznačně nad rámec toho, co se běžně očekává. Pro obě strany to tedy bylo výdělečné.

hladina

Dnes ráno: Dva studenti nalezli na dně řeky starý sejf. Naložili s ním velice zajímavě, uvnitř dřímal poklad nevídané hodnoty

Takovým způsobem by se měl zachovat každý

Celá událost se stala po několika dnech celosvětově virální. Jedná se sice o něco, co je morálně správné a mělo by to být i běžné, avšak v dnešní době se to jen tak nevidí. Mladíci jednoznačně poukázali na sílu lidského spojení s obyčejnou náhodou. V komentářích na sociálních sítích se také našlo spoustu těch, kteří ocenili jednání mladých chlapců.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]