Dnes ráno: Dva studenti nalezli na dně řeky starý sejf. Naložili s ním velice zajímavě, uvnitř dřímal poklad nevídané hodnoty

hladina
Fotografie: Pixabay

Hladiny některých vodních toků mohou skrývat různá překvapení. Jedno takové čekalo na tyto dva muže, kteří nalezli v řece starý trezor plný věcí.

Lidé mohou nalézt na různých místech všelijaké zajímavé věci. Spousta takových objevů se může naskytnout i například na dně vodních toků či ploch. Takové věci se mohou ve vodách objevit třeba po nějakých haváriích a katastrofách. Někdy za takovým nálezem stojí pouhé odhození věci někým do vody. Tyto nálezy mohou někdy skrývat i velice cenné věci, o čemž se mohla přesvědčit i tato dvojice, která v řece nalezla trezor.

Muži byli na rybách

Muž a jeho syn jsou vášnivými rybáři. Pravidelně tak společně vždy vyráželi lovit ryby na různé vodní toky nebo rybníky. Za spoustu let jejich rybářské praxe už tato dvojice zažila nespočet různých úlovků. Občasně se jednalo i o nějaký předmět, nikoliv rybu či jiného živočicha. Jednoho dne společně vyrazili na jejich oblíbenou řeku za účelem užít si společně rybářský den. V tu chvíli však ještě netušili, co je tento den bude čekat.

Rybáři vylovili trezor

Po nějaké době na řece narazil jeden z mužů na něco podivného. Rybáři se shodli na tom, že tento předmět zkusí z vody vylovit, jelikož jim bylo záhadou to, na co narazili. Mužům se podařilo nalézt spoustu cenností, a tak se sem pravidelně vraceli, ale s lepším vybavením. K lovení objektů si pořídili speciální magnety, které slouží k vytahování kovových předmětů z hlubin. Tento den se mužům na magnet zachytila zajímavá věc. Byl to totiž trezor, jenž dost možná skrýval nějaké překvapení.

Muži trezor otevřeli

Po úspěšném výlovu tohoto sejfu se po nějaké době rybářům podařilo dostat se dovnitř. Oba muži vždy snili o tom, že jednoho dne díky svým nálezům zbohatnou a budou z nich milionáři. Po otevření trezoru byli oba rybáři v šoku a nevěřili svým očím. Uvnitř nalezli hromadu peněz a nějaké kreditní karty, což byl v tu chvíli pro oba splněný sen. Obsah trezoru obsahoval také dokumenty původního majitele.

Obsah byl vrácen majiteli

Díky tomu, že z dokumentů vyčetli adresu původního majitele, se rozhodli rybáři pro šlechetný čin. I když pro ně toto bohatství znamenalo splněný sen, tak se rozhodli zachovat čestně a veškeré jmění vrátit. Původní majitel byl z jejich činu tak ohromen, že rybářům dokonce nabídl stáž v jeho firmě. Muži totiž měli výborné znalosti, které se majiteli společnosti hodily, a samozřejmě je za jejich šlechetný čin náležitě odměnil.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]