Snadné odstranění chlóru z pitné kohoutkové vody

Chlor ve vodě je na jednu stranu nutný, ale když takovou vodu pijeme, tak je to pro nás pochopitelně nežádoucí látka. Jak proto, že ovlivňuje přirozenou vůni vody, tak i proto, že ovlivňuje také její chuť. Pokud vám chlorovaná voda vadí, společně si ukážeme, jak se jí zbavit.

Použijte citron

Jeden jednoduchý postup je založený na použití citronu. Dejte do sklenice kolečko citronu, nebo pár kapek šťávy. Obsah vitamínu C zajistí, že se chlor ve vodě výrazně sníží. A to není jediný klad. Nápoj bude díky citronu i lépe vonět a také bude velmi výrazně chutnat.

Hodí se i šumivé tablety

Nemáme na mysli ty, které jsou určeny jenom pro ochucení nápoje. Máme na mysli ty, které obsahují vitamín C. Tedy známé doplňky stravy. I ty jsou vhodné v případě, kdy vám vadí chlor ve vodě. Osvědčené dávkování je 1 mg vitamínu C na jeden litr vody. Problém, šumivých tablet je ale v tom, že už získáte ochucený nápoj, nikoliv jenom klasickou čirou vodu.

Klasikou je vodní filtr

Osvědčeným řešením je rozhodně také používání vodních filtrů. Ty mohou být napojeny na rozvody vody, mohou být napojeny na jednotlivé baterie, stejně jako mohou být využívány ve formě známých filtračních konvic. Stojí pár stovek a umí odstranit jak chlor, tak i řadu dalších nežádoucích látek.

Nechte vodu odstát

I jednoduché postupy mohou pomoci odstranit chlor z vody. Natočte vodu do větší nádoby a tu nechte otevřenou. Potom už stačí nechat ji takto stát po dobu několika hodin až dní. Chlor bude postupně mizet a voda ztratí onen charakteristický zápach, ale i svou pachuť.

Stačí převařit

Poslední postup je také celkem jednoduchý, jelikož je založen na tom, že vodu stačí jenom převařit. Doporučuje se doba v rozmezí 10 – 15 minut. Poté ji nechte chladnout a následně ji použijte tak, jak jste zvyklí. Pokud ji ochutnáte, můžete si být jisti, že bude chutnat lépe, než dříve.

Fotografie: Freepik