Najdete na tomto obrázku, který je plný houbiček, jednu zatoulanou myš? Zapojte svůj mozek na plné obrátky

Fotografie: CanvaPhotos

Podívejte se na obrázek. Pokud na něm dokážete najít schovanou myš za pár sekund, znamená to, že jste velmi bystří.

Doporučuje se, že by člověk měl pravidelně trénovat svůj mozek, aby ho udržel co nejdéle při síle. A co je lepšího na procvičování mozku než nějaký hlavolam? Gergely Dudás je maďarský umělec, který ve svých obrázcích skrývá předměty a vytváří zábavné hlavolamy, v nichž musíte skrytý předmět hledat. Tak co, troufnete si na to?

Dokážete najít myš?

Podívejte se na barevný obrázek výše. Na první pohled na něm určitě neuvidíte žádnou myš, jen samé houbičky, a může se zdát, že se na něm žádná myš ani nenachází. Ale je třeba se pořádně zadívat. Možná vám to zabere jen pár sekund, ale možná i několik minut. Jsou dokonce lidé, kterým se myš vůbec nepodařila najít. Jak jste na tom vy?

Řešení

Tak co, našli jste schovanou myš, nebo ne? Pokud jste ji nenašli, zkuste si ještě jednou a lépe obrázek prostudovat. Hledejte dál, protože vás můžeme ujistit, že ta myš tam někde opravdu je. Pokud se vám ale pořád nedaří schovanou myš najít, asi nezbývá nic jiného než si nechat poradit a podívat se na řešení.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Nakonec se vám to pravděpodobně nebude zdát vůbec složité, protože jakmile myš jednou uvidíte, už ji budete vidět pořád. Myš se nachází na levé straně obrázku a schovává se za jednu z oranžových hub. Nic složitého na tom nebylo, že?

Zdroj: VeryWellMind