Žena u svého švagra objevila hladovějícího pitbula. Neváhala ani vteřinu a začala konat

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí se bojových plemen psů dost bojí, protože si myslí, že jsou zlí a agresivní. Ve skutečnosti je většina z nich naprosto neškodná.

Jsou chvíle, kdy zvířata zažívají opravdu nepříjemné a bolestivé životní situace. Mnoho zvířat si lidé pořídí a poté se o ně nestarají. Zvířata pak trpí a možná i hladoví, jsou zmatená, protože neví, co komu udělala. Totéž se stalo jednomu pitbulovi, kterého jeho majitel nezvládal a tak ho zavíral na půdě, kde mu sem tam donesl něco k jídlu. Jenže jednoho dne odjel a pes tak zůstal sám bez vody a jídla.

Našla pitbula ve špatném stavu

Jednoho dne žena jménem Jami (Jana) Lassell zavolala svému švagrovi, který jí to ale bohužel nezvedal. Rozhodla se, že ho tedy navštíví, protože od něho něco potřebovala. Kdyby ale věděla, co v domě najde, rozhodně by tam jela o mnoho dříve. Její švagr odjel pryč a ona zaslechla z půdy nějaké zvláštní zvuky. Jaké bylo její překvapení, když přišla na půdu, odemkla ji a našla tam vyhladovělého pitbula.

Fotografie: Pexels

Chtěla mu pomoci

Jami ihned zavolala pomoc a ochránci zvířat jí řekli, že tam budou do deseti minut. Ještě je upozorňovala na to, že pes je opravdu ve špatném stavu a není na něj hezký pohled. Zároveň ale řekla, že nevrčí a vypadá to, že je rád, že už ho konečně někdo našel. Nebylo přesně jasné, jak dlouho už pes na půdě byl, ani proč si ho jeho majitel nevzal s sebou. Byl na tom ale vážně dost špatně, byl plný blech a měl několik vážných zranění.

Snažil se z půdy utéct

Pes tam neměl žádné jídlo ani vodu, zkrátka absolutně vůbec nic. Jeho výkaly a moč byly po celé místnosti a k tomu všemu měl zlomenou zadní nohu, která se během té doby špatně zahojila. Nejhorší bylo, že tato zlomenina vznikla, když se pes zoufale snažil z půdy utéct pryč. Dokonce si vylomil nějaké zuby, protože se snažil se ven prokousat.

Fotografie: Pexels

Jami se rozhodla, že se o nebohého pejska postará. Ukázalo se, že je to fena a tak jí začala říkat Remi. Navzdory tomu, jakým peklem si prošla, nevykazovala žádné známky agrese a jediné, co potřebovala, byla láska a péče. A nyní už je to Jamina parťačka a skvěle vychází i s jejími ostatními psy.

Léčba stála spoustu peněz

Stav psa ale vyžadoval okamžitou lékařskou pomoc a účty začaly neúprosně růst. Nejdříve jí museli ostříhat nehty, aby ji vůbec mohli zrentgenovat, poté musela k psímu zubaři, protože jeden z jejích zubů se zlomil až na dáseň. No a nakonec na chirurgii, aby jí dali dohromady její zlomenou nožku. Jami se rozhodla, že pro Remi založí sbírku a postupně se začalo přidávat mnoho lidí, aby fence pomohli. Se svým švagrem už Jami nikdy nepromluví.

Zdroj: BoredPanda

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]