Přizpůsobte účes tvaru svého obličeje. Výrazně podpoříte svůj vzhled

Vzhled je důležitý zejména pro ženy. Proto mnohé z nich navštěvují kosmetičku, manikérku, pedikérku, nebo třeba kadeřnici. V tom posledním případě je někdy náročné se správně rozhodnout pro ten nejatraktivnější účes, který bude slečně, nebo dámě skutečně lichotit. My vám nyní poradíme, jak se co nejefektivněji rozhodnout.

Jak určit typ obličeje?

Než se pustíte do definování tvaru obličeje, vezměte si k ruce obyčejné pravítko, nebo ideálně krejčovský metr, tužku a papír. Pak postupujte takto:

  • Postavte se před zrcadlo a udělejte si culík, abyste měli vlasy z čela a obličeje. Do ruky si vezměte metr.
  • Změřte si šířku obličeje asi centimetr nad bradou. To bude číslo PP.
  • Změřte vzdálenost mezi lícními kostmi, nebo tvářemi. To bude číslo SS.
  • Pak změřte šířku čela v oblasti, kde začínají růst vlasy. To bude číslo SL.

A nakonec si změřte délku obličeje od špičky brady po horní bod čela. To bude číslo VL.

Volba typu obličeje dle naměřených parametrů

Nyní se podívejte na naměřené hodnoty a zvolte si dle definice správný typ obličeje. Majitelé oválného obličeje budou mít tyto hodnoty: PP = 6 cm, SS = 12 cm, SL = 13 cm, VL = 19 cm. Charakteristické jsou pro oválný obličej hladké linie, bez ostrých hran.

U kulatého obličeje nebude rozdíl mezi hodnotou čísla VL a SL větší jak tři centimetry. Takové ženy vypadají velice romanticky a něžně až roztomile.

Čtvercový obličej má podobné hodnoty jako oválný, jen s tím rozdílem, že má vyčnívající lícní kosti. Mívají jej energické, velice sebevědomé a aktivní ženy. Obdélníkový obličej je kombinace kulatého a oválného.

Jaké účesy se hodí k ženám se čtvercovým a kulatým obličejem?

Ženy se čtvercovým tvarem obličeje by měly preferovat ty typy účesů, které jim opticky zjemní rysy, jako jsou vystouplé lícní kosti. Vhodné jsou účesy délkou po ramena a také vlny, které jsou všeobecně velice jemné a romantické. Také se bude hodit kaskádovité sestříhání hřívy.

Dámám s kulatými obličeji budou sedět opticky objemné účesy. To ale platí v případě, že má žena opravdu husté vlasy. V opačném případě by to nemělo kýžený efekt. Skvěle bude pasovat takzvaná podkova, kdy vlasy jsou po stranách delší a na zadní části hlavy kratší. I asymetrických účesů se tyto dámy nemusí obávat. Vhodné jsou i účesy takové, při kterých jsou vlasy sestřihané do obličeje.

Jaké účesy se hodí k ženám s oválným a obdélníkovým obličejem?

Dámy s oválným obličejem mají v podstatě štěstí. Vlastní totiž ideální tvar hlavy, který je všeobecně vnímán jako krásný a symetrický. Hodí se k němu tedy téměř jakýkoliv účes. Vybírat mohou ze široka, jen by se měly vyvarovat ofinám. Naopak potřebují zdůraznit bradu

Ženy s obdélníkovým obličejem potřebují zvolit takový účes, který opticky rozšíří oblast lícních kostí a skryje část brady a čela. Perfektně sednou například postupně sestříhané vlasy.