Cviky, které zpevní prsa zvládne každá žena. Zapomeňte na úvahy nad plastickou operací

Fotografie: Freepik

S přibývajícím věkem může mít mnoho žen problémy s pevností poprsí. Tyto cviky však váš hrudník opět dostanou do kondice! Vyzkoušejte je a nebudete litovat. Buďte sebevědomá a přitažlivá, aniž byste musela utrácet v salonech krásy.

Cvik první: Pozice „most“

Tímto cvičením skvěle posílíte nejen hrudník, ale také břicho. Výchozí pozice je na zádech. Potom pokrčte kolena a opřete se o chodidla. Nohy by měly být vzdálené od sebe na šířku boků. Nyní dejte ruce nad hlavu a dlaně otočte směrem k podložce. Opřete se a zdvihněte trup do výšky. Zprvu to nebude tak snadné, ale po druhém či třetím opakování už budete více protažení. Tělem tak vytvoříte jakýsi „most“.

Cvik druhý: Jak rozproudit lymfu

Nyní si sedněte na podlahu a pokrčte obě kolena. Jednu nohu pak zapleťte do té druhé. Ruce následně spojte za zády křížem. Levou ruku směřujete seshora a pravou ze zdola. Záda mějte u cvičení narovnaná. Opakujte na druhé straně.

Cvik třetí: Pozice „trojúhelníku“

Výchozí pozice je vestoje. Poté levou nohu natáhněte v úhlu 90° a tu pravou pod úhlem cca 15°. Nyní se levou rukou dotkněte levého kotníku a pravou paži směřujte nahoru. Udržujte paže v jakési přímce. Nakonec opakujte to samé na druhé straně.

Cvik čtvrtý: Pozice „válečníka“

Postavte se rovně na podložku, avšak cvičit můžete i venku v přírodě. Nyní si levou nohou předkročte (co nejvíce) a pokrčte ji v koleni do 90°. Pravou dolní končetinu pak natáhněte za sebe. Chodidlo se opírá o špičku. Paže nakonec zdvihněte nad sebe a natáhněte. Zhluboka se nadechněte a pozvolna vydechněte.

Cvik pátý: Pozice „kobry“

Tento cvik posílí nejen prsní svaly, ale také břicho a zlepší celkové držení těla. Výchozí pozice je na břiše. Dlaně se opírají o podložku v úrovni pod rameny. Špičky nohou jsou propnuté a nárty se dotýkají podložky. Nyní se vyhoupněte rukama a zdvihněte pouze trup. Dolní končetiny i pupek jsou stále na zemi. Proveďte hluboký nádech i výdech. Poté tělo uvolněte v sedě.

Cvik šestý: Stojka

Pokud jste začátečníkem, požádejte někoho, aby vám ke stojce dopomohl. Výchozí pozice je na kolenou. Poté položte předloktí na podlahu a snažte se pomalu zdvihat nohy vzhůru. Vás společník vám jistě pomůže. Dolní končetiny pak udržte v póze asi půl minuty, a nakonec se vraťte do původní polohy.

Cvik sedmý: Pozice „twist“

Lehněte si na záda a pokrčte pravou nohu v koleni. Pak ji přetočte přes levou dolní končetinu tak, aby se koleno dotýkalo země. S pravým kolenem se také země dotýká natažená levá paže. Chvíli v pozici vydržte a pak vyměňte strany.

Cvik osmý: Pozice „ryby“

Díky této pozici skvěle protáhnete celé tělo. Položte se na záda a zasuňte dlaně pod boky. Hlavu pak mírně zakloňte, aby byla v rovině s trupem. Nyní zdvihněte natažené dolní končetiny nad podložku a chvíli v pozici vydržte.

Cvik devátý: Pozice „velblouda“

Opřete se o kolena a trup zakloňte dozadu. Dlaněmi se pak dotkněte chodidel a v pozici vydržte několik vteřin. Výborně tak protáhnete svůj hrudní koš.

Fotografie: Freepik

Cvik desátý: Relaxační pozice

Nyní se natáhněte na záda a ruce nechte podél těla natažené. Nohy jsou také rovné a odtažené od sebe na úroveň boků. Uvolněte celé tělo a zhluboka dýchejte. Tímto cvičením je vhodné zakončit jakoukoliv sportovní aktivitu. Příjemně se tak zrelaxujete.

Cvik jedenáctý: Protažení do strany

Výchozí pozice tohoto cviku je vkleče. Levé koleno pak necháte pokrčené a pravou nohu narovnáte do strany. Pravou paži o dolní končetinu opřete a levou ruku zdvihněte vzhůru. Hlava směřuje stejným směrem. Opakujte na druhé straně.

Cvik dvanáctý: Pozice „kolíbky“

Lehněte si na břicho a ruce zdvihněte nad hlavu. Následuje zvednutí dolních končetin, které se pokuste chytit dlaněmi za špičky. V pozici „kolíbky“ chvíli setrvejte a poté uvolněte tělo. Tento cvik zlepší držení těla.